Unia europejska wybrane aspekty ustrojowe

Rafał Will, Radosław Potorski, Jan Wiktor Tkaczyński
Unia europejska wybrane aspekty ustrojowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

\"Należy przyznać, że na obecnym etapie rozwoju Unii Europejskiej można mówić już o coraz szerszej akceptacji zasady nadrzędności prawa wspólnotowego, wraz z wykształconą w ramach tego prawa quasi – precedensową rolą orzeczeń ETS. Trafnym w tym względzie wydaje się przypuszczenie, że istotnym czynnikiem sprzyjającym procesowi ostatecznego sformułowania zasady nadrzędności prawa wspólnotowego wobec prawa krajowego była zmiana postrzegania pojęcia suwerenności\". (fragment książki) Praca składa się z pięciu rozdziałów i ukazuje się w pięćdziesięciolecie Traktatów Rzymskich. Rozdział I – Struktura prawna Wspólnot Europejskich i Unii Europejskiej w świetle uregulowań traktatowych. Rozdział II – Aktualne wyzwania dotyczące kształtu prawnego Wspólnoty Europejskiej i Unii Europejskiej. Rozdział III – System decyzyjny Unii Europejskiej: pomiędzy tendencjami unitarnymi a dążeniami subsydiarnymi. Rozdział IV – Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wobec możliwości wpływu podmiotów indywidualnych na kształt prawa wspólnotowego. Rozdział V – Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie relacji: prawo narodowe- prawo wspólnotowe a możliwość wpływu podmiotów indywidualnych na kształt prawa wspólnotowego
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7285-320-2, 9788372853202
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Unia europejska wybrane aspekty ustrojowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Unia europejska wybrane aspekty ustrojowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl