Uniwersyteckie strategie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w Polsce

Justyna Maria Bugaj
Uniwersyteckie strategie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca nauczyciela akademickiego jest uzależniona od ciągłego, nie tylko samodzielnego, rozwoju. To sformułowanie dość oczywiste, choć oczywiste nie są związane z nim decyzje oraz pytania, na które należy wcześniej odpowiedzieć. Na przykład: Jak, kiedy, gdzie i w jakim kierunku nauczyciel akademicki powinien się rozwijać? Czy może liczyć na uczelniane wsparcie tego (samodzielnego) rozwoju, czy też sam powinien decydować o kierunku, sposobie, metodach i narzędziach, które wykorzysta do doskonalenia realizacji zadań zawodowych? A równocześnie - w jaki sposób organizacyjnie przeprowadzać proces rozwojowy nauczycieli akademickich? Jak ukierunkować ich rozwój, aby był to proces skuteczny, sprawny i efektywny, umożliwiający realizację różnych celów uczelni? Uniwersyteckie strategie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w Polsce to unikatowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Oprócz analizy teoretycznej i praktycznej owych zagadnień, przedstawia autorski model strategicznego rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w uniwersytecie, opracowany na podstawie badań własnych. Zakłada on równe zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron, a szczególnie nauczycieli akademickich i władz uczelni. Postuluje wybór jednej (dominującej) z czterech proponowanych strategii rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich do wspierania przez uczelnię, przy ograniczaniu innych możliwości i kierunków rozwojowych. Książka została napisana na podstawie aktualnej literatury przedmiotu, jest także wynikiem ośmiu lat badań Autorki związanych ze szkolnictwem wyższym w Polsce i na świecie, prowadzonych podczas współpracy z Centrum Badań nad Szkolnictwem Wyższym UJ. Przeznaczona jest dla osób zainteresowanych rozwojem zawodowym nauczycieli akademickich w uniwersytecie, w tym szczególnie studentów i doktorantów planujących karierę na uczelniach oraz dyrektorów, dziekanów i rektorów (władz uczelni) odpowiadających za kształt i kierunek rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich. Justyna Maria Bugaj jest nauczycielem akademickim pracującym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest absolwentką Politechniki Częstochowskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracuje stale z wieloma uczelniami publicznymi i niepublicznymi w Polsce i za granicą, głównie w ramach projektów badawczych oraz szkoleniowych. Jest autorką licznych publikacji, w tym artykułów naukowych, raportów, ekspertyz i monografii. Swoje aktywności skupia wokół zagadnień związanych z zarządzaniem, w tym strategicznym zarządzaniem uczelnią oraz strategicznym zarządzaniem zasobami ludzkimi.
ISBN: 978-83-233-4179-6, 9788323341796
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego

Autor

Justyna Maria Bugaj Justyna Maria Bugaj Justyna Maria Bugaj jest nauczycielem akademickim pracującym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest absolwentką Politechniki Częstochowskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracuje stale z wieloma uczelniami publicznymi i ni...

Pozostałe książki:

Jakość kształcenia akademickiego
Wszystkie książki Justyna Maria Bugaj

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uniwersyteckie strategie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w Polsce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uniwersyteckie strategie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl