Upiór Południa. Czerń

Upiór Południa. Czerń
3.57
Ocena 3.57 na 5 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Malaria szepcze do mnie czule, lód w mojej głowie zaraz rozsadzi mózg, czuję ...
Malaria szepcze do mnie czule, lód w mojej głowie zaraz rozsadzi mózg, czuję jak tyka niewidzialny zegar uzbrojonej bomby. Krwi!!! Korespondenci wojenni - akolici obłąkanego, żądnego krwi boga, zwanego opinią publiczną. Jego kaprys rzuca ich poza śmierć, czas i zaświaty. Wprost do prywatnej piwni...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788375741124
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-07-02
Przeczytane (2012-07-02)
Zastanawiam się, co podczas pisania "Upiora..." brała Kossakowska, bo powinna brać połowę, a resztą się podzielić. Ta książka to bełkot szaleńca - byłego reportera wojennego, którego prześladuje widmo przeszłości oraz afrykańskie demony. Akcji nie ma tam niemal wcale - całą można by streścić w kilku zdaniach. Od początku do końca wszystko skupione jest na myślach i przeżyciach bohatera, specyficzny sposób narracji bardzo uwydatnia jego postępujące szaleństwo, a wydarzenia skaczą w czasie. Użyta jest dodatkowo narracja w czasie teraźniejszym, zwiększająca dynamikę i gwałtowność akcji. Nie mogę się zdecydować, jak oceniam tę książkę. Bełkot szaleńca, z jednej strony mi się nie podobał, z drugiej strony już jednak tak - zależy skąd się patrzy. Przeczytałam to i jestem zwyczajnie skołowana.
@Natula
@Natula 2010-12-16
Przeczytane (2010-12-16)
Po przeczytaniu ostatniej części z cyklu "Upiór południa" nabrałam smaka na całą serię, ale po przeczytaniu "Czerni" przeszło mi. "Czerń" napakowana jest porównaniami, metaforami i innymi zdobieniami jak dobry keks bakaliami, z tymże to upstrzenie wcale nie służy książce. Opowiadanie to, jest wewnętrzym monologiem bohatera, który stara się przegonic upiory. Nie łatwo czyta sie tą książkę, liczyłam że znajdę w niej "coś", niestety nie ma tam nic. Cisze się, że znajomość z literatura Kossakowskiej nie zaczełam od tego opowiadania, bo za pewne już po żadna inną pozycje tej autorki nie siegnełabym. Krótko, zwięźle i na temat. Ksiązka nie podobała mi się, z sentymentu do Pani Mai 3/5
@Lagneu
@Lagneu 2009-11-05
Przeczytane (2009-07-30)
Powieść (a w zasadzie długie opowiadanie osadzone w realiach wydawniczych Fabryki Słów) wpływająca na czytelnika niczym wchłonięcie stertki suszonych psychoaktywnych. Po skończeniu lektury nie można się pozbyć spod powiek obrazu zmasakrowanych zwłok maści wszelakiej.
@abbadon
@abbadon 2009-12-27
Przeczytane (2009-07-30)
Trochę się zawiodłam, poprzednie książki Kossakowskiej cechowały się swoistą wrażliwością, bardzo dbałymi o estetykę opisami... Ta powieść jest mega brutalna ;/ Nie mniej i tak przeczytam pozostałe części ;)
@frodo
@frodo 2009-12-06
Przeczytane (2009-07-30)
Afryka. Maczeta, kałasznikow, młodociani zabójcy. Lubię takie klimaty. Główny bohater sam staje się ofiarą. Bo to jest rzeź i rąbanka. Niezłe.
@mona700
@mona700 2010-10-28
Przeczytane (2010-10-28)
Podobnie jak abbadon, zawiodłam się na tej książce...strasznie męcząca. Zdecydowanie lepiej jej wychodzi pisanie o aniołach ;)
Autorzy
Maja Lidia Kossakowska
Debiutowała w 1997 roku opowiadaniem Mucha zamieszczonym na łamach czasopisma "Fenix". W 2000 roku otrzymała Nagrodę Pisarzy SF – "Srebrny Glob" w kategorii opowiadanie roku za utwór Beznogi tancer...
Inne książki:
Książka Demony
Książka Obrońcy Królestwa
Książka Siewca Wiatru
Książka Księga smoków
Książka Zbieracz Burz, tom II
Współtworzący tą stronę
puchar @Lagneu @Lagneu pierwsza opinia