USA - UE : wzajemne stosunki na tle zmian systemu światowego

Dariusz Eligiusz Staszczak
USA - UE : wzajemne stosunki na tle zmian systemu światowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka jest rozszerzoną wersją rozprawy doktorskiej, wyróżnionej jednogłośnie przez Radę Wydziału Ekonomii AE, za która autor otrzymał w 1998r. nagrodę Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Autor wykazuje w swojej pracy, że globalna rzeczywistość stanowi system bezpośrednio zależny od czynników: politycznego i ekonomicznego oraz że czynnik polityczny generuje zmiany sytuacji międzynarodowej, zaś czynnik ekonomiczny pełni zasadniczo funkcję korygującą. Powyższa zależność sprawia, że system międzynarodowy znajduje się na przemian w stanie względnej równowagi i destabilizacji. Zjawisko to ilustruje opracowany przez autora model teoretyczny - globalna spirala polityczno-ekonomiczna. Uzmysławia ponadto szczególną rolę Stanów Zjednoczonych i Wspólnoty Europejskiej we współczesnym systemie światowym oraz związki między ich wzajemnymi stosunkami a stanami sytuacji globalnej, będącej wypadkową oddziaływań czynników: politycznego i ekonomicznego
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7322-849-8, 9788373228498
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka USA - UE : wzajemne stosunki na tle zmian systemu światowego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka USA - UE : wzajemne stosunki na tle zmian systemu światowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl