Usłysz mnie

Najwa Zebian
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Usłysz mnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ta książka mówi głosem tych, którzy kiedykolwiek czuli się niewysłuchani, źle traktowani, mylnie oceniani czy niedostrzegani Usłysz mnie to zapiski na temat życia widzianego oczami edukatorki, studentki oraz osoby, która doświadczyła większości życia w milczeniu. Ich autorka, Najwa Zebian, w wieku szesnastu lat przybyła z Libanu do Kanady i przekonała się, jak to jest, gdy los rzuca nas w miejsce, do którego nie przynależymy. Książka zawiera około 200 jednostronicowych wpisów stanowiących refleksje na temat rozmaitych kwestii, z jakimi stykamy się w codziennym życiu, takich jak miłość, przyjaźń, cierpienie, inspiracja, szacunek, serdeczność, motywacja, uczciwość, szczerość i wiele innych. W książce Usłysz mnie nie chodzi o zawarte w niej słowa, lecz o to, jaki użytek zrobi z nich czytelnik. Ta książka nie należy wyłącznie do mnie. Należy do każdego, kogo droga skrzyżowała się z moją. Gdyby moja podróż potoczyła się inaczej, niż się potoczyła, z każdą historią i z każdym szczegółem, nie byłabym dziś tą samą osobą, jaką jestem. Niech ta książka obdarzy głosem tych, którzy go potrzebują, niech stanie się ramieniem, na którym będą mogli się wypłakać ci, którzy potrzebują kogoś, kto by ich wysłuchał, niech będzie inspiracją dla tych, którzy potrzebują przypomnienia, jak wielką władzę mają nad własnym życiem. Do serca w tobie – nie bój się odczuwać. Do słońca w tobie – nie bój się promienieć. Do miłości w tobie – nie bój się zagoić. Do oceanu w tobie – nie bój się rozszaleć. Do ciszy w tobie – nie bój się przełamać. Najwa Zebian jest kanadyjską edukatorką pochodzenia libańskiego. Jej pasje twórcze ujawniły się już w młodym wieku, gdy zajęła się analizą arabskiej poezji i prozy. Przybyła do Kanady w wielu lat szesnastu i tutaj zdobyła wyższe wykształcenie. W 2011 roku została nauczycielką, a obecnie robi doktorat z przywództwa edukacyjnego. www.najwazebian.com www.najwazebian.ca
Data wydania: 2018-03-13
ISBN: 978-83-8123-195-4, 9788381231954
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 440

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Usłysz mnie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

TH
Przeczytane

Cudowna, bardzo motywująca i inspirująca pozycja. Wiem że wielu osobom może się nie spodobać, mi bardzo przypadła do gustu. Każde słowo trafiało w same sedno, uderzało z jak największą mocą. Książka podnosząca na duchu, poruszająca wiele ważnych spraw, dla niektórych może to być drogowskaz, ścieżka jaką ma się kierować w życiu. Pozycja wywołała u mnie tyle emocji, niektórych pozytywnych i niektórych negatywnych, czasami otarłam łzę, ponieważ niektóre fragmenty bardzo dogłębnie mnie dotykały i tak jakbym czytała o swoim życiu. Książkę bardzo polecam, żeby samemu zobaczyć jakie emocje wywoła ta książka, czy bardziej obojętność czy raczej wszystkie emocje na raz albo wszystkie po kolei.

× 1 | link |
@Ada_Kinga_Ganska
2021-01-07
10 /10
Przeczytane
@ginger0
2020-08-08
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Usłysz mnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl