Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Komentarz – e-book

Radosław Skwarło
Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Komentarz – e-book
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stan prawny na 1.01.2008 r. Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości jest już trzecią próbą masowego uwłaszczenia użytkowników wieczystych. Kwestia transformacji użytkowania wieczystego w prawo własności od lat budzi duże zainteresowanie. Na tym tle ujawnia się sprzeczność interesów użytkowników wieczystych i właścicieli nieruchomości (głównie gmin). Niniejszy komentarz jest wnikliwą analizą przepisów ustawy pod kątem jej stosowania w praktyce. Przeznaczony jest przede wszystkim dla praktyków - pracowników urzędów gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prawników zajmujących się problematyką gospodarki nieruchomościami. Komentarz uzupełniony został wyborem orzeczeń sądowych, przydatnych do rozwiązywania problemów praktycznych. Publikacja będzie nieocenioną pomocą w rozwiązywaniu praktycznych problemów związanych z przekształcaniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Spis treści: Wykaz skrótów str. 7 Wstęp str.11 Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości Wprowadzenie str.13 Art. 1. [Przedmiotowy i podmiotowy zakres przekształcenia] str.23 Data początkowa istnienia prawa użytkowania wieczystego str.24 Zakres przedmiotowy ustawy str.31 Zakres podmiotowy ustawy str.40 Następstwo prawne str.44 Termin na złożenie wniosku o przekształcenie str.47 Art. 2. [Współużytkownicy przekształcanych nieruchomości] str.49 Współużytkowanie właścicieli odrębnych lokali str.50 Współużytkowanie w częściach ułamkowych str.53 Współużytkowanie łączne str.55 "Piętrowa" wielość użytkowników wieczystych str.58 Sposób postępowania organu w przypadku wielości użytkowników str.59...
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7526-873-7, 9788375268737
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Komentarz – e-book? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Komentarz – e-book. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe