Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz

Andrzej Czohara, Tadeusz J. Zieliński
Książka Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz
Książka Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja stanowi pierwszy na rynku wydawniczym komentarz do ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej,wyjaśniający postanowienia ustawy w kontekście powszechnie obowiązujących przepisów prawa i uwzględniający orzecznictwo sądowe oraz literaturę przedmiotu.
Akt ten wyróżnia się swą specyfiką na tle uchwalonych po zmianie ustroju państwa w 1989 r. ustaw indywidualnych normujących sytuację prawną poszczególnych kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce. Jednocześnie budzi on szerokie zainteresowanie, zwłaszcza ze względu na regulowanie przezeń spraw majątkowych żydowskich wyznaniowych osób prawnych oraz wolności wykonywania judaistycznych praktyk religijnych. Uregulowanie kwestii majątkowych określone w ustawie z 1997 r. wzbudza wielkie zainteresowanie osób będących w posiadaniu mienia pożydowskiego, jak i obecnych oraz potencjalnych wnioskodawców postępowań restytucyjnych.
Adresaci:
Komentarz jest skierowany w szczególności do przedstawicieli zawodów prawniczych, pracowników samorządu terytorialnego i administracji rządowej, wykładowców i studentów prawa, administracji, nauk humanistycznych i innych dyscyplin nauki, a także przedstawicieli podmiotów będących w posiadaniu dawnego mienia żydowskiego oraz zabiegających o zwrot nieruchomości żydowskich.
Data wydania: 2012-01-13
ISBN: 978-83-264-3606-2, 9788326436062
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz”- Andrzej Czohara

Książka Państwo wobec religii w szkole publicznej według orzecznictwa sądu najwyższego USA
Państwo wobec religii w szk... Tadeusz J. Zieliński
Zasadę rozdziału państwa i kościoła Sąd Najwyższy USA w spos...

Cytaty z książki

O nie! Książka Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe