Votum Separatum. Publicystyka 1982-1999

Józefa Hennelowa
Votum Separatum. Publicystyka 1982-1999
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stan wojenny i pierwsze konflikty w wolnej Polsce, reportaże z rodzinnego Wilna i artykuły interwencyjne, spory o miejsce Kościoła w ustroju demokratycznym i o dziedzictwo Solidarności - wszystko to znajdziemy w niniejszym wyborze najgłośniejszych tekstów publicystycznych Józefy Hennelowej. Autorka nie obawia się stwierdzeń niepopularnych, płynie pod prąd obiegowych opinii, zmaga się ze społeczną znieczulicą, obnaża nicość haseł, kiedy za nimi nie idą czyny. Votum separatum nawiązuje do najlepszych tradycji polskiej publicystyki społecznikowskiej i obywatelskiej.
Data wydania: 2000
ISBN: 83-7052-707-8, 8370527078
Wydawnictwo: Universitas
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 321

Autor

Józefa Hennelowa Józefa Hennelowa
Urodzona 1 kwietnia 1925 roku na Litwie (Wilno)
Józefa Hennelowa, właśc. Józefa Maria Hennel z domu Golmont – polska dziennikarka, publicystka, felietonistka, posłanka na Sejm X i I kadencji, w latach 1948–2012 związana z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Pozostałe książki:

Niedowiarstwo moje Coraz bliżej albo coraz mniej Bo jestem z Wilna... / z Józefą Hennelową rozmawia Roman Graczyk. Otwarty, bo powszechny. O kościele, który może boleć Tu i teraz
Wszystkie książki Józefa Hennelowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Votum Separatum. Publicystyka 1982-1999 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Votum Separatum. Publicystyka 1982-1999. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl