W kręgu państwa i władzy. Koncepcje ustroju politycznego polskich konserwatystów (1926-1939)

Tomasz Sikorski
W kręgu państwa i władzy. Koncepcje ustroju politycznego polskich konserwatystów (1926-1939)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor recenzowanej książki w sposób obiektywny, a zarazem z nieukrywaną pasją, wnikliwością badawczą podjął się analizy tematu który ma charakter interdyscyplinarny. Przenikają się tutaj wątki i motywy z nauk społecznych (socjologia, polityka), filozofii, historii i nauk prawnych. Stąd leż perspektywa, z jakiej autor dokonuje analizy, sprawia, że książka jest niezwykle cenna, a zarazem rzetelna i obiektywna. fragment recenzji dra hab. Norberta Kasparka Dysponując kompletnym materiałem, Autor pokazał różnice poglądów niezbędne w dyskusji politycznej. (...) Dr Sikorski przeanalizował myśl ustrojową polskich konserwatystów, wskazał na różnicę zdań obecną w środowisku zachowawczym, doskonale oddając klimat ówczesnych sporów i dyskusji ustrojowych. (... ) Mimo młodego wieku dr Sikorski dał się poznać jako dobry badacz dziejów II Rzeczypospolitej, a myśli konserwatywnej w szczególności.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7441-792-1, 9788374417921
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W kręgu państwa i władzy. Koncepcje ustroju politycznego polskich konserwatystów (1926-1939) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W kręgu państwa i władzy. Koncepcje ustroju politycznego polskich konserwatystów (1926-1939). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl