W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Steven C. Hayes, Spencer Smith
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Polskie wydanie światowego bestsellera literatury psychologicznej! Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat nareszcie ukazuje się w Polsce. Co czyni ją tak wyjątkową? Stanowi ona doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. Pełen wiedzy i humoru tekst został napisany niezwykle przystępnym językiem, pozbawionym sztampowego żargonu psychologicznego, dzięki czemu czyta się go jednym tchem. Dzięki temu W pułapce myśli to nie tylko fascynujący przewodnik po ludzkim umyśle, ale przede wszystkim rewolucyjne narzędzie służące zmianie własnego życia. Zgodnie z główną tezą książki cierpienie psychiczne jest nieodłączną częścią życia. Nie da się uniknąć przykrych doświadczeń, trudnych emocji, rozczarowań, stresu czy negatywnych myśli. Możemy jednak nauczyć się funkcjonować mimo bolesnych przeżyć. Autorzy proponują zupełnie nowe podejście do starych problemów natury psychicznej: depresji, lęku, stresu czy chronicznego bólu. Terapia ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), na której założeniach opiera się książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na bolesnych przeżyciach i toksycznych emocjach, być bardziej uważnym na bieżącą chwilę i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. To właśnie za sprawą uważności i akceptacji możemy podążać w wybranym kierunku i dokonywać odpowiednich wyborów. Dzięki książce "W pułapce myśli" czytelnicy: przezwyciężą depresję i lęk, przestaną negatywnie myśleć o sobie, uporają się z bólem emocjonalnym, nauczą się akceptować siebie i swoje uczucia.
Tytuł oryginalny: Get out of your mind and into your life
Data wydania: 2014-03-05
ISBN: 978-83-7489-536-1, 9788374895361
Wydawnictwo: GWP
Stron: 304

Autor

Steven C. Hayes Steven C. Hayes
Urodzony 12 sierpnia 1948 roku w USA
Steven C. Hayes jest amerykańskim psychologiem klinicznym i profesorem Nevada Foundation na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Nevada w Reno.

Pozostałe książki:

Jak pokonać anoreksję? Trening Terapia akceptacji i zaangażowania Umysł wyzwolony. Zakończ wewnętrzną walkę i żyj w zgodzie ze sobą Ponad DSM
Wszystkie książki Steven C. Hayes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2022-04-27
Przeczytane Psychologia i rozwój osobisty

Lęk to emocja, której nie lubimy. To uczucie towarzyszy każdemu z nas. Boimy się o naszych bliskich, zdrowie, o to, że stracimy pracę, czy, że nie spłacimy kredytu.

Stephen C. Hayes znany, współczesny, amerykański psycholog opracował koncepcję terapii akceptacji i zaangażowania – zwaną ACT. Cyt.:” Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na bolesnych przeżyciach i toksycznych emocjach, być bardziej uważnym na bieżącą chwilę i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne.”

Książka zawiera wiele ćwiczeń. Z pewnością jest to ciekawa pozycja dla psychologów i studentów tego kierunku, czy terapeutów.

Jak mówią mądrzy lekarze i psychologowie, aby leczenie było skutecznie, między pacjentem, a leczącym go, musi być „dobra chemia”, czyli porozumienie oraz dobre wzajemne oddziaływanie. Jeśli pacjent czuje, że nie ma takiej chemii, to powinien zmienić lekarza lub psychologa. Podobnie jest z tą książką, należy ją przeczytać i sprawdzić, czy opisywana metoda, przypadnie nam do gustu, czy jest to technika terapeutyczna, jednak nie dla nas.

× 21 | Komentarze (1) | link |
@Suzbook.e
2020-12-02
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl