Wacław Mrozowski Językowe studium choroby i śmierci

Katarzyna Sadowska-Dobrowolska
Wacław Mrozowski Językowe studium choroby i śmierci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Katarzyny Sadowskij-Dobrowolskiej przynosi znacznie więcej niż sygnalizuje tytuł. W pracy znalazł się - oprócz rekonstrukcji fragmentów poetyckiego obrazu świata - obszerny szkic przedstawiający życie i twórczość Wacława Morozowskiego, poety nieco zapomnianego, a na pewno zasługującego na trwałą obecność w historii literatury polskiej. Zasadniczą część pracy stanowi studium porównawcze polszczyzny ogólnej i poezji Mrozowskiego. W analizach, oprócz materiału poetyckiego, Autorka uwzględniła dane leksykograficzne pochodzące ze słowników języka ogólnego, słownika frazeologicznego i słowników etymologicznych. Pomocniczo zostały wykorzystane opracowania kulturoznawcze, a także prace z zakresu psychologii poznawczej oraz dotyczące świadomości i snu. Analizy są niezwykle dokładne, wnikliwe i dojrzałe. Autorka przekonywująco dowodzi, że teoria integracji pojęciowej umożliwia ukazanie zjawisk występujących w twórczości poetyckiej potraktowanej całościowo - nie jako zbiór wierszy, lecz jako konsekwentnie konstruowane dzieło jednego artysty, przedstawiające jego podmiotowe ujęcie świata, wyrastające z jednostkowej wiedzy, doświadczeń, wyobraźni i wrażliwości.
ISBN: 978-83-7784-370-3, 9788377843703
Wydawnictwo: UMCS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wacław Mrozowski Językowe studium choroby i śmierci aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wacław Mrozowski Językowe studium choroby i śmierci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl