Walcheren 1944. Szturm na wyspiarską twierdzę Hitlera

Richard Brooks
Walcheren 1944. Szturm na wyspiarską twierdzę Hitlera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

We wrześniu 1944 roku Alianci zajęli niezniszczone miasto portowe Antwerpię, co zwiastowało kres logistycznej słabości, jaka nękała kampanię w północno-zachodniej Europie. Aby rozpocząć przepływ zaopatrzenia przez miasto należało najpierw oczyścić rzekę Skaldę z niemieckich pozycji, włącznie z wyspą Walcheren u wylotu estuarium Skaldy – najbardziej ufortyfikowanym odcinkiem wybrzeża na świecie. Podczas jednej z ostatnich dużych operacji desantowych w trakcie wojny Armia i Królewska Piechota Morska oczyściły pozycje z niemieckich obrońców w ciągu ośmiu dni zajadłych walk ulicznych. Skalda została odblokowana i strumień dostaw nadszedł akurat na czas, aby pomóc Aliantom przeciwstawić się niemieckiej ofensywie w Ardenach.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7889-671-5, 9788378896715
Wydawnictwo: Napoleon V
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 100

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Walcheren 1944. Szturm na wyspiarską twierdzę Hitlera? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Walcheren 1944. Szturm na wyspiarską twierdzę Hitlera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat