Wampiry z Morganville: Przeklęty dom

autor: Rachel Caine
Wampiry z Morganville: Przeklęty dom
4.33
Ocena 4.33 na 5 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów
Początek nowej serii dla nastolatków z najmodniejszego ostatnio gatunku Wi...
Początek nowej serii dla nastolatków z najmodniejszego ostatnio gatunku Witajcie w Morganville. Po zachodzie słońca lepiej zostańcie w domu. Miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli. Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że koleżan...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788324133420
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

Trochę inne wampiry
Znajomość z twórczością Rachel Caine zaczęłam dość pechowo. W lecie wypożyczyłam „Wyklętą”, która zanudziła mnie prawie na śmierć. Książkę oddałam tak szybko, jak szybko ją wypożyczyłam i wtedy stwierdziłam, że nie zajrzę już do twórczości Caine. Kilka tygodni temu, po lekturze „Pamięci krwi:, mi...
Recenzja: "Wampiry z Morganville 1: Przeklęty dom" Rachel Caine
"Nie oceniaj książki po okładce" doskonale pasuje do tej pozycji. Żeby znaleźć drugie takie paskudztwo musiałbym się pewnie nieźle naszukać (chociaż to i tak nic - widzieliście połączenie I i II tomu?!). Opis jest dość lakoniczny, jednak w porównaniu do szaty graficznej możemy uznać go za wybitny...
Napisz swoją opinię

Opinie

@possession-girl
@possession-girl 2010-07-27
Przeczytane (2010-01-01)
Długo się zabierałam do przeczytania tej książki. Teraz żałuję, że tak długo ;) Wreszcie wampiry są złe, podstępne itd. Koniec mnie zaskoczył, a postać Amelie mnie zaintrygowała. Ale niezbyt podobał mi się styl pisania autorki. Tak bardzo, że bez żalu mogłam oderwać się od dalszego czytania. W druku pojawiają się błędy i to nie tylko literówki, ale także błędy stylistyczne, co mnie wkurzyło. Amber się nie popisało. Ale pomimo tego pewnie sięgnę po kolejne części. Z ciekawości ;)
@gudrun
@gudrun 2010-06-16
Przeczytane (2010-01-01)
Książka może nie jest napisana po mistrzowsku, ale przyjemnie się ją czyta. Kreacja bohaterów -to duży plus dla autorki. Michael, Shane i Eve to postacie bardzo barwne, do końca określone, tajemnicze, wyraziste. Jedyny problem -to Claire, która jak dla mnie jest nijaka i momentami denerwująca -zwłaszcza jak robi za bezradną beksę, doprawdy za dużo tego... Historia ciekawa. Akcja dobra. Ogólnie pozytyw.
@Ornery_Ola
@Ornery_Ola 2009-08-25
Przeczytane (2009-08-25)
Książka na jeden wieczór. Podobało mi się, że wampiry od początku do końca są takie, jakie powinny być – złe. Wampir tu nie jest romantycznym kochankiem, jest potworem. Ostatnio takie przedstawienie wampirów jest raczej niemodne, więc to miła odmiana.Nie jest to wybitna książka, ale czyta się przyjemnie (nawet jeżeli nastolatką już się nie jest) i pewnie sięgnę po następną cześć.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-03-27
Przeczytane (2009-06-01)
To chyba pierwsza moja książka, w której wampiry są tak mroczne i nie wzbudzają sympatii. Co do samej fabuły, to ta była nieprzewidywalna i ciekawa. Muszę przyznać, że mnie też najbardziej z głównych bohaterów zauroczył Shane. Z chęcią sięgnę po kolejną części, zwłaszcza po takim zakończeniu.
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2010-09-18
Przeczytane (2010-01-01)
Z początku trochę mnie nudziła, ale mój apetyt na nią wzrastał w miarę czytania. Interesuje mnie ciąg dalszy tej historii. Faktycznie, styl pisania autorki pozzostawia sporo do życzenia. Najbardziej podobała mi się postać Shane'a. ;)
@LonelyBluemoon
@LonelyBluemoon 2010-04-02
Przeczytane (2009-06-01)
Na początku była troche nudna, ale potem tak mnie wciągnęła, że przy podziękowaniach zaczęłam sie zastanawiać kiedy przeczytałam te 200 stron ;D Koniec mnie nieco zaskoczył i jednocześnie zachęcił do sięgnięcia po następną część.
@sociopatic_social_climber
@sociopatic_social_climber 2010-01-13
Przeczytane (2009-06-01)
Przyzwoita nowelka o wampirach. Mnie również cieszy, że wampiry są tu mroczniejsze. Jedyna wada to może postać Claire. Jak dla mnie jest zbyt mdła. Ale w późniejszych częściach się chartuje :-) Zachęcam do czytania.
@dzastin
@dzastin 2010-09-25
Przeczytane (2010-09-25)
Jestem w szoku. Prawdopodobnie zdziwiło mnie zakończenie książki mam wielką nadzieje że jednak tak się nie skończy. Książka naprawdę fajna :) Dialogi Shane rozwalające :). Na pewno sięgnę po następne części
@Blair
@Blair 2011-02-20
Przeczytane (2011-02-01)
Cudowna seria. Jest najlepsza, nie ma takiej drógiej. Również podoba mi się to że wampiry są złe, choć z następnych tomów winika że jest kilka dobrych ale nie będe zdradzać reszty.
@Na_maxa_zaczytana
@Na_maxa_zaczytana 2010-04-11
Przeczytane (2009-06-01)
Książka jest po prostu niesamowita.Od razu poczułam że to moje klimaty;).^^. Spodobał mie się na początku Shane;) alepotem coś mnie zauroczyło w Michaelu ;)
Autorzy
Rachel Caine
Rachel Caine jest pseudonimem pisarskim Roxanne Longstreet Conrad, amerykańskiej pisarki science fiction, fantasy i powieści grozy. Publikuje również jako Julie Fortune. Rachel Caine rozpoczęła kar...
Inne książki:
Książka GLASS HOUSES
Książka CARPE CORPUS
Książka MIDNIGHT ALLEY
Książka LORD OF MISRULE
Książka THE DEAD GIRLS DANCE
Współtworzący tą stronę
puchar @FairyFly @FairyFly pierwsza opinia