Warzywa psiankowate. Najgroźniejsze choroby i szkodniki

Józef Robak, Jerzy Szwejda
Warzywa psiankowate. Najgroźniejsze choroby i szkodniki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z warzyw psiankowatych do najpopularniejszych należą pomidory. Mają one szerokie zastosowanie. Spożywane są na surowo i pod postacią najróżniejszych przetworów – soków, past, przecierów, dodatków do konserw mięsnych, rybnych i warzywnych oraz jako mrożone. Atakuje je wiele chorób i szkodników, które trzeba koniecznie zwalczać stosując zabiegi agrotechniczne, ale nieraz są konieczne zabiegi chemiczne. Do najgroźniejszych pod względem gospodarczym chorób zalicza się alternariozę, szarą pleśń, zarazę ziemniaka, zgniliznę pierścieniową i twardzikową oraz mozaikę pomidora. Najgroźniejszym szkodnikiem jest stonka ziemniaczana, groźne są także mszyce i motyle. Przy omawianiu poszczególnych chorób i szkodników podawane są tylko niektóre preparaty. Przed przystąpieniem więc do zabiegów trzeba korzystać z programu ochrony warzyw, który jest każdego roku publikowany w czasopiśmie „Owoce. Warzywa. Kwiaty”. Zawiera on pełny wykaz zarejestrowanych i dopuszczonych do stosowania środków ochrony roślin.
ISBN: 978-83-89211-29-3, 9788389211293
Wydawnictwo: Hortpress

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Warzywa psiankowate. Najgroźniejsze choroby i szkodniki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Warzywa psiankowate. Najgroźniejsze choroby i szkodniki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl