Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny

Jerzy Bronisławski
Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jerzy Bronisławski łodzianin, członek ZLP, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktoryzował się pracą Szpiegostwo, wywiad i dywersja w polskim prawie karnym (17721960). Pracownik kontrwywiadu w latach 19491974 ścigający niedobitki nazistowskiego podziemia hitlerowskiego Werwolfu (Wilkołaków) działającego na terenach Warmii i Mazur. Kontuzjowany w walkach. Po wyzdrowieniu przeniesiony do warszawskiej Centrali, z ramienia której przez ponad dwadzieścia pięć lat zajmował się ściganiem w kraju i za granicą faszystowskich przestępców wojennych, oddając ich w ręce sprawiedliwości. W grudniu 1974 r. zwolnił się z pracy na własne żądanie, żeby zająć się twórczością. Laureat czterech konkursów literackich. W 2003 r. powieść Wczorajsze Jutro. (Cztery małe ojczyzny) wyróżniona zastała drugą nagrodą w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Kargowej.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7441-537-8, 9788374415378
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl