Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny

Jerzy Bronisławski
Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jerzy Bronisławski łodzianin, członek ZLP, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktoryzował się pracą Szpiegostwo, wywiad i dywersja w polskim prawie karnym (17721960). Pracownik kontrwywiadu w latach 19491974 ścigający niedobitki nazistowskiego podziemia hitlerowskiego Werwolfu (Wilkołaków) działającego na terenach Warmii i Mazur. Kontuzjowany w walkach. Po wyzdrowieniu przeniesiony do warszawskiej Centrali, z ramienia której przez ponad dwadzieścia pięć lat zajmował się ściganiem w kraju i za granicą faszystowskich przestępców wojennych, oddając ich w ręce sprawiedliwości. W grudniu 1974 r. zwolnił się z pracy na własne żądanie, żeby zająć się twórczością. Laureat czterech konkursów literackich. W 2003 r. powieść Wczorajsze Jutro. (Cztery małe ojczyzny) wyróżniona zastała drugą nagrodą w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Kargowej.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7441-537-8, 9788374415378
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wczorajsze Jutro. Cztery małe ojczyzny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe