Wiara w siebie jak zaczynają się i kończą dobre i złe passy

Kanter Rosabeth Moss
Wiara w siebie jak zaczynają się i kończą dobre i złe passy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy sukces jest wyłącznie sprawą pieniędzy i talentu? A może istnieją inne powody, dla których jedni ludzie i organizacje zawsze spadają na cztery łapy, podczas gdy inni równie utalentowani wciąż się potykają? Istnieje fundamentalna zasada, którą należy stosować w działaniu - to żywotny choć wcześniej nie badany czynnik zwany wiarą w siebie, pozwalający zupełnie nieoczekiwanym ludziom sięgać na wysoki poziom osiągnięć przez systematyczne działania aktywujące talent. Wiara w siebie wyjaśnia: * Dlaczego kobieca drużyna koszykówki z Uniwersytetu Stanu Connecticut wciąż wygrywa pomimo iż w jej najnowszym składzie brak już takich talentów jak kiedyś * Dlaczego niektóre firmy są zawsze pozytywnie postrzegane przez pracowników, klientów, analityków giełdowych i media, podczas gdy nad innymi wciąż zbierają się ciemne chmury * W jaki sposób takie firmy jak Gillette czy takie drużyny jak Chicago Cubs kończą swoją złą passę i przełamują zaklęty krąg niepowodzeń * Jak postać polityka takiego, jak Nelson Mandela, który oparł się pokusie odwetu, po tym, jak został zwolniony z więzienia i doszedł do władzy, może być przykładem zarówno dla przywódców w dojrzałych demokracjach, jak i w niespokojnych miejscach, takich jak na przykład Bliski Wschód Od najprostszych gier w piłkę do najbardziej skomplikowanych sytuacji gospodarczych i politycznych, wspólnym elementem zwyciężania jest podstawowa prawda o ludziach: Stają na wysokości zadania, gdy przywódcy pomagają im uwierzyć w siebie i w to, że mogą tego dokonać. Wiara w siebie to nowa teoria i praktyka sukcesu, wyjaśniająca dlaczego sukces i porażka nie są pojedynczymi epizodami, lecz samostabilizującymi się trajektoriami. Rosabeth Moss Kanter pokazuje dlaczego organizacje wszelkich typów mogą być przepełnione talentami, a mimo to nie wygrywać i oferuje ludziom zajmującym pozycje przywódcze praktyczny program zarówno podtrzymania dobrej passy, jak i odwrócenia spirali spadku. Wiara w siebie bazuje na wyjątkowych badaniach nad sukcesem i porażką w firmach takich jak Continental Airlines, Seagate czy Verizon i drużynach sportowych takich jak kobieca drużyna piłki nożnej z Uniwersytetu Północnej Karoliny, New England Patriots czy Philadelphia Engels, jak również w szkołach, placówkach medycznych i w polityce. Wypełniona błyskotliwymi, praktycznymi sformułowaniami, takimi jak \"bezsilność deprawuje\" czy \"wstydliwa mierność\", Wiara w siebie jest źródłem świeżych przemyśleń na temat podtrzymywania dobrej i kończenia złej passy we wszystkich aspektach życia - od czynników, które mogą umacniać lub pogrążać korporacje i rządy, aż po klucze do dobrych relacji w miejscu pracy i w domu.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-62195-24-4, 9788362195244
Wydawnictwo: MT Biznes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wiara w siebie jak zaczynają się i kończą dobre i złe passy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiara w siebie jak zaczynają się i kończą dobre i złe passy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl