Wielka księga firewalli : przewodnik po najpopularniejszych obecnie implementacjach firewalli

Robert J. Shimonski
Wielka księga firewalli : przewodnik po najpopularniejszych obecnie implementacjach firewalli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przewodnik po najpopularniejszych implementacjach firewalli Wszystko zaczęło się od list dostępu na routerach. Potem, niestety odkryto, że zabezpieczenia oferowane przez takie rozwiązania nie są zbyt skuteczne, co spowodowało wzrost liczby włamań do sieci. Pojawiły się więc firewalle -- najpierw jako elementy pośredniczące, działające na poziomie aplikacji, potem -- jako punkty kontrolne na granicach sieci komputerowych. Dzięki możliwościom firewalli możemy określić, które elementy sieci są godne zaufania, a które nie i odpowiednio filtrować dostęp do naszej sieci lokalnej. Książka "Wielka księga firewalli" to przewodnik po najczęściej wykorzystywanych obecnie mechanizmach zapór sieciowych. Przedstawia podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem sieci komputerowych, opisuje podstawowe typy rozwiązań stosowanych w firewallach oraz wprowadza czytelnika w temat wykrywania włamań do sieci. Oprócz niezbędnej dozy informacji teoretycznych książka zawiera ogromną porcję wiedzy praktycznej dotyczącej konfigurowania firewalli i routerów, projektowania i wdrażania sieci granicznych (DMZ), metod wykrywania włamań do sieci i usuwania ich skutków. "Wielka księga firewalli" zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć o konfigurowaniu firewalli oraz wdrażaniu najbardziej zaawansowanych systemów wykrywania włamań. Bezpieczeństwo informacji Podstawowe pojęcia związane z firewallami Strefy DMZ i systemy detekcji włamań Firewalle dla systemów Linux i Solaris Firewalle PIX Firewalle Check Point NG i Nokia IP Series Serwer ISA Wykrywanie włamań za pomocą aplikacji Snort Jeśli chcesz, aby administrowana przez Ciebie sieć była bezpieczna,
przeczytaj tę książkę.
Data wydania: 2004-08-31
ISBN: 978-83-7361-461-1, 9788373614611
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wielka księga firewalli : przewodnik po najpopularniejszych obecnie implementacjach firewalli aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka księga firewalli : przewodnik po najpopularniejszych obecnie implementacjach firewalli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl