Wielki marsz

autor: Stephen King
Wielki marsz
4.48
Ocena 4.48 na 5 możliwych
Na podstawie 87 ocen kanapowiczów
Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych ch...
Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz ? meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką st...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788374697767
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Recenzje

Wielki marsz
„Wielki Marsz” - książka będąca przykładem tego jak King stworzył coś z niczego. Opis książki brzmi: „[...]Stu chłopców wyrusza w morderczy marsz – meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na fair play, ponieważ gra toczy si...
Idź. Po prostu idź. Niczego innego nie musisz.
"[...] nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam" Czy ktoś nie słyszał o Stephenie Kingu? Czy ktoś nie słyszał o słynnym mistrzu horrorów? Czy ktoś nie słyszał o jego sześćdziesięciu powieściach, z których ponad połowa została zekranizowana? Czy ktoś nie słyszał o Carrie, Miasteczku Sale...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Aspoleczna
@Aspoleczna 2008-01-07
Przeczytane (2008-01-02)
Jedno krótkie słowo - niesamowita.Wciąga.. nie można przestać czytać, tak jak oni nie mogą przestać iść.Początek - sielankowy niemalże.. prawie jak piknik, gdyby nie zdenerwowanie chłopców, ale czemu się dziwić, przecież będą brać udział w konkursie. Nic nie zapowiada, że.. nie będę odbierała nikomu przyjemności z czytania (mnie ją zabrano, podczas zachęcania do przeczytania powiedziano jednak za dużo).Sam marsz.. był przedstawieniem, dla Majora i rozszalałego motłochu.. Genialne ukazanie najniższych instynktów jakie mogą kierować ludzmi.. i to wcale nie w wydaniu chłopców biorących udział w marszu.. i niestety nie tak oderwane od naszej rzeczywistości jak mogłoby się początkowo wydawać..Koniec książki mnie totalnie zaskoczył.. pojawił się tak szybko i niespodziewanie, nawet nie zauważyłam kiedy się do niego zbliżałam.. Sama końcówka - fenomenalna.. czytałam ją kilka razy, i nie tylko ja, starając się zrozumieć, starając się dostrzec coś nowego, szukając wręcz czegoś co, jak sądziłam, musiałam przeoczyć.. Koniec książki zostawia człowieka z tysiącem pytań, a odpowiedzi tyle, ilu czytających..Niepokojąca i fascynująca jednocześnie..Polecam każdemu.. obojętne czy 'trawi' twórczość Kinga czy nie.
@Isgenaroth
@Isgenaroth 2009-04-10
Przeczytane (2009-04-10)
Stu współczesnych Gladiatorów staje na trasie morderczego marszu, którego koniec wyznaczy śmierć przedostatniego. Wszystko to ku uciesze widzów i tłumów gapiów zebranych na "arenie". Zabawa w Reality Show trwa, tylko kto wyznaczy granice tej zabawy. Czy jesteśmy gotowi zrobić wszystko, aby zdobywać nagrody i być wynoszonym na piedestał? Czy ludzie są chętni aby oglądać na swoich telewizorach najgorsze okropieństwa? Stephen King nie daje odpowiedzi na te pytania. Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam.Jakże inna jest ta powieść od pozostałych książek Mistrza, ale twierdzę że unikatowa. Zmusza do zastanowienia i przeżywania bółu i roztereki wraz z jej bohaterami.Czyta się tę książkę szybo i przyjemnie, właściwie jednym tchem.Gorąco polecam.
@szarikow
@szarikow 2011-05-03
Przeczytane (2011-01-01)
Książka jest fantastyczna! To, co King napisał na tych 260 stronach przeszło moje oczekiwania. Wielki Marsz to książka przerażająca i okrutna, opisująca zdarzenie, które nie mogłoby mieć miejsca w naszych czasach, aczkolwiek autor stworzył atmosferę realnego wydarzenia i emocji. Bardzo podobało mi się zakończenie, będące zagadką i rozwijające wydarzenie. Przyznam, że uroniłam łezki kiedy czytałam o Olsonie i o śmierci McVries'a, którzy byli moimi ulubionymi postaciami. Mimo iż książki nie przeczytałam jednym tchem to jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystkim polecam.
@Klara
@Klara 2010-01-09
Przeczytane (2007-08-07)
Hej, nie rozumiem o co chodzi z tym Richardem Bachmanem. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? Z góry dziękuję. Opisana niezwykle realistycznie i szczerze, czasami plugawa, momentami zabawna. Przede wszystkim perfidnie szczera, wstrząsająca. POpisuje różnice pomiędzy różnymi ludźmi, Stephen King pokazuje że mimo tego, iż wiele pozuje na twardzieli, każdy boi się poważki i śmierci. Zajęła mi dwa dni, niezwykle wciągnęła, i sądzę, że jeszcze nieraz do niej powrócę.
@Raven_44
@Raven_44 2011-01-12
Przeczytane (2011-01-12)
Bardzo mi się podobała, pochłonęłam ją jednym tchem! Postacie, postacie i jeszcze raz postacie ... niesamowicie stworzone, misternie wręcz, charaktery. W ogóle nie nudziłam się czytając ją. Jedyny minus, a właściwie minusik, to zakończenie, spodziewałam się czegoś ... większego? Ale z drugiej strony ... King przyzwyczaił już swoich fanów do zaskakujących zakończeń. Zdecydowanie polecam!
@kasiulek1118
@kasiulek1118 2011-09-05
Przeczytane (2011-09-05)
Szczerze mówiąc, to książka wyjątkowo nudna. Nic się nie dzieje po za tym że cały czas idą i co chwila ktoś umiera. A w między czasie bohater opowiadał namiastkę swojego życia. Jedynie końcówka dość dramatyczna pobudzająca nerwy czytelnika. Ogółem nie polecam i wolałabym aby zdecydować się na inną pozycję Stephena Kinga niż na tą.
@Immora_Fray
@Immora_Fray 2009-07-29
Przeczytane (2009-01-01)
Świetnie mi się ją czytało, historia naprawdę wciąga. Książka inna niż wszystkie, co do tej pory czytałam Kinga, ale na pewno nie gorsza. Podoba mi się pomysł na fabułę, a także samo jej poprowadzenie. Zakończenie niektórym może wydać się rozczarowujące, ale mimo to dla mnie było idealne, zostawia pole dla wyobraźni.
@Czu
@Czu 2008-12-31
Przeczytane (2008-12-31)
Pierwsza książka Kinga po jaką udało mi się sięgnąć. Totalne zaskoczenie, przy pierwszych stronach. Teleturniej, jaki możemy obejrzeć w telewizji. Wszystko diametralnie się zmieniło, byłem zachwycony. Niby wiadome co się stanie, a jednak po przeczytaniu siedzimy i rozmyślamy, a może jednak ?
@agnieszka_m
@agnieszka_m 2011-01-04
Przeczytane (2011-01-04)
przeczytałam ją kilka lat temu, ale nadal uważam, że to jedna z najlepszych książek Kinga. była przerażająca w taki niehorrorowy sposób - żadnych potworów, wampirów, kosmitów, tylko ludzie....
@glorie
@glorie 2009-03-25
Przeczytane (2009-03-25)
chyba szkoda że napisał to własnie King, z wyrobioną marką pisania horrorów. bo to jest coś więcej niż horror, to egzystencjalizm... zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
Autorzy
Stephen King
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 roku w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen....
Inne książki:
Książka Pieśń Susannah
Książka Talizman
Książka Christine. T. 1-2
Książka Lśnienie
Książka Lśnienie
Współtworzący tą stronę
puchar @shamrok @shamrok pierwsza opinia