Wielkopolski oddział Dzielnego 1945-1946

Waldemar Handke
Wielkopolski oddział Dzielnego 1945-1946
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka do wyjątkowe studium, barwna opowieść o wielkopolskich Żołnierzach Niezłomnych skupionych wokół dwóch niezwykłych dowódców Gedymina Rogińskiego ps. Dzielny oraz Mariana Rączki ps. Kościuszko. Mimo, że to książka naukowa czyta się ją jak najlepszą powieść, z wieloma dobrymi i złymi bohaterami, w której dominują liczne zwroty akcji. Czytając, można zapomnieć, że ma się do czynienia z książką naukową opartą na bardzo starannej kwerendzie archiwalnej, z umiejętnym wykorzystaniem literatury przedmiotu. Ta książka nie kończy się happy endem. Bohaterowie giną lub trafiają na długie lata do więzienia, stając się potem obywatelami ?drugiej kategorii?. Jednak po latach prawda i sprawiedliwość tryumfuje, czego namacalnym dowodem jest oddawana w ręce Czytelników książka. Cześć i Chwała Bohaterom! (dr Rafał Leśkiewicz dyrektor BUiAD IPN) dr hab. Waldemar Handke - historyk, archiwista, prof. nadzwyczajny Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, współtwórca i prezes powołanego do życia w 1995 r. Instytutu im. gen. Stefana Grota Roweckiego, redaktor naczelny pisma Grot. Zeszyty historyczne poświęcone historii wojska i walk o niepodległość. Działacz społeczny. Członek ŚZŻAK oraz ZWPOS.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-64037-37-5, 9788364037375
Wydawnictwo: Capital
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 228

Autor

Waldemar Handke Waldemar Handke
Urodzony 30 czerwca 1958 roku w Polsce (Leszno)
Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek historia (1982), w 2006 doktorat. Od VII 1981 członek Regionalnego KOWzP w Lesznie. 13 XII 1981 internowany w AŚ w Ostrowie Wlkp., następnie w Ośr. Odosobnienia w Głogowie, zwolnio...

Pozostałe książki:

Zielony trójkąt Wyklętych Wielkopolska niezłomna
Wszystkie książki Waldemar Handke

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wielkopolski oddział Dzielnego 1945-1946 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielkopolski oddział Dzielnego 1945-1946. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl