Wietrzne Katedry. Tom 2

Alice Rosalie Reystone
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wietrzne Katedry. Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ponad dwieście lat temu, kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził upadek, nieoczekiwanie pojawiły się elfy. Zaoferowały ludziom przyjaźń i pomoc w zamian za możliwość osiedlenia. Wspólnie odbudowali świat ze zgliszcz. Jednak radość trwała krótko. Straszliwa zaraza doprowadziła do wymarcia wszystkich elfów… Marzenie o Wietrznych Katedrach zaczyna stawać się rzeczywistością. Pięć fragmentów mapy zostało scalonych. Jednak mapa to nie wszystko. Przed śmiałkami droga do Metropolii i bardzo trudne zadanie. Muszą włamać się do pilnie strzeżonego Instytutu Medycznego, gdzie w jednym z inkubatorów Terminalu może się kryć ten, którego pomocy potrzebują – elf czystej krwi spokrewniony z księciem. Tymczasem konstable i viverny tropiące depczą im po piętach… Alice Rosalie Reystone jest lekarką zawodowo udzielającą się we własnej przychodni dla zwierząt. Stan posiadania: jedno dziecko i czterech kocich terrorystów. Naturę kotów zgłębiła w stopniu doskonałym, dzieci do tej pory zrozumieć nie może, choć prace nad tym trwają. Wolne chwile poświęca uprawianiu hobby, jakim jest bajkopisarstwo dla dorosłych, a inspiracji dostarczają jej ciężkie brzmienia Evanescence, Nightwish oraz cudowny głos Tarji Turunen. Uważa książki, muzykę i kino za jedne z najcudowniejszych wynalazków ludzkości. Jest zodiakalnym bykiem, ale ma naturę kota-domatora i tylko kataklizm byłby w stanie wyciągnąć ją z domu. Bardziej od robienia oszałamiającej kariery i udziału w jakże popularnym w dzisiejszych czasach wyścigu szczurów interesuje ją spokojne życie w toskańskim stylu z dobrym winem oraz gronem sprawdzonych przyjaciół w tle. A.R. Reystone to pseudonim polskiej pisarki fantasy, która debiutowała w 2010 roku. W Wydawnictwie „Nasza Księgarnia” ukazała się jej trylogia „Dziewiąty Mag”.
Data wydania: 2018-10-10
ISBN: 978-83-10-13088-4, 9788310130884
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cykl: Wietrzne katedry, tom 2
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 400

Autor

Alice Rosalie Reystone A.R. Reystone to pseudonim polskiej pisarki fantasy, która debiutowała w 2010 roku Alice Rosalie Reystone jest lekarką zawodowo udzielającą się we własnej przychodni dla zwierząt. Stan posiadania: jedno dziecko i czterech kocich terrorystów. Naturę ...

Pozostałe książki:

Dziewiąty Mag Dziewiąty Mag I Dziewiąty Mag II. Zdrada Dziedzictwo Wietrzne katedry. Tom 1 Wietrzne Katedry. Tom 2 Wietrzne Katedry. Tom 3 Zdrada
Wszystkie książki Alice Rosalie Reystone

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wietrzne Katedry. Tom 2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Monika_2
2022-08-13
8 /10
Przeczytane

Drugi tom zdecydowanie ciekawszy od pierwszego. W końcu również dowiedziałam się czemu tom 1 rozpoczynała historia Iana McLauriego.
Teraz wszystko staje się jasne, choć niespodzianek również nie brakuje.
Mamy tutaj zdecydowanie więcej akcji. Cały czas coś się dzieje, a zabawne dialogi sprawiają, że ten tom czyta się bardzo szybko.
Bardzo ciekawie opisane są stworzenia magiczne - viverny, bazyliszki, feniksy, Interceptory.
Warto było dać szansę drugiemu tomowi.
Marzenie o Wietrznych Katedrach zaczyna stawać się coraz bardziej realne.
Pięć fragmentów mapy zostało scalonych.
Teraz jednak naszych bohaterów czeka znacznie trudniejsze zadanie - muszą się włamać do pilnie strzeżonego Instytutu Medycznego, gdzie w jednym z inkubatorów może się kryć ten, którego pomocy potrzebują - elf czystej krwi spokrewniony z księciem.
Tymczasem konstable i viverny podążają ich tropem. Czy uda im się zdążyć na czas, zanim konstable pokrzyżują im plany?
Polecam.

| link |
@madziela
@madziela
2023-03-10
7 /10
Przeczytane
KA
@karolinastolarczyk3
2021-07-06
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wietrzne Katedry. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wietrzne katedry. Tom 1
Wietrzne katedry. Tom 1
Alice Rosalie Reystone
6.8/10
Kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził upadek, nieoczekiwanie p...
Wietrzne Katedry. Tom 3
Wietrzne Katedry. Tom 3
Alice Rosalie Reystone
7/10
Ponad dwieście lat temu, kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził...
© 2007 - 2023 nakanapie.pl