Wizje ładu międzynarodowego w niemieckiej i anglosaskiej myśli geopolitycznej w okresie II wojny światowej

Tomasz Klin
Wizje ładu międzynarodowego w niemieckiej i anglosaskiej myśli geopolitycznej w okresie II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca stanowi szczegółową monografię opartą na solidnej podstawie źródłowej. Przybliża poglądy i postulaty geopolityczne zarówno wybitnych, jak i mniej znanych przedstawicieli myśli niemieckiej i anglosaskiej. W pracy wyjaśniono podstawowe pojęcia związane z teorią ładu międzynarodowego, przedstawiono genezą geopolityki w niemieckiej i anglosaskiej myśli politycznej, ukazując ich konfrontacyjny charakter, oraz zbadano dorobek sześciu autorów (Karla Haushofera, Ericha Obsta, Reinharda Hóhna, Halforda J. Mackin-dera, Nicholasa J. Spykmana, Roberta Strausz-Hupć), którzy w swoich rozważaniach geopolitycznych sformułowali pewne wizje ładu międzynarodowego, które zostały poddane analizie porównawczej. Książka stanowi poprawioną i uzupełnioną wersję dysertacji doktorskiej o tym samym tytule. Jest przeznaczona zarówno dla środowiska naukowego, jak również studentów politologii i pokrewnych kierunków.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7611-052-3, 9788376110523
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wizje ładu międzynarodowego w niemieckiej i anglosaskiej myśli geopolitycznej w okresie II wojny światowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wizje ładu międzynarodowego w niemieckiej i anglosaskiej myśli geopolitycznej w okresie II wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl