Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami

Donald L. Miller
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Młodzi ludzie, którzy w swoich bombowcach, pomogli rzucić nazistowskie Niemcy na kolana. Porywająca historia amerykańskiej 8 Armii Powietrznej podczas II wojny światowej. Znakomicie, żywo spisana przez historyka Donalda Millera. Władcy przestworzy to bardzo osobista historia amerykańskich lotników. Dogłębnie prawdziwa ‒ oparta na licznych wspomnieniach, wywiadach i dokumentach pochodzących z archiwów amerykańskich, brytyjskich czy niemieckich ‒ książka, stanowi poruszającą relację z jedynej stoczonej dotąd w dziejach prawdziwej wojny bombowców. W swojej opowieści Miller zabiera czytelnika na wstrząsającą wyprawę po zalanych ogniem przestworzach nad Berlinem, Hanowerem czy Dreznem. Ukazuje straszliwą cenę, jaką naród niemiecki musiał zapłacić podczas bombardowań. Na podstawie książki Władcy przestworzy powstaje kolejny po Kompanii braci i Pacyfiku serial przygotowywany dla stacji HBO przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa. Donald L. Miller (1944) ‒ historyk i biograf, profesor historii w Lafayette College. Uznany i szanowany autor publikacji z zakresu II wojny światowej. Występuje często w roli konsultanta programów historycznych w stacjach telewizyjnych PBS i HBO.
Data wydania: 2017-07-05
ISBN: 978-83-7674-610-4, 9788376746104
Wydawnictwo: Replika
Kategoria: Hobby
Stron: 575

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@kirq78
2020-04-07
6 /10
Przeczytane

Jestem zaskoczony, że to piszę, ale wymęczyła mnie ta książka. Interesuje się militariami i historią wojen, w szczególności 2 Wojny Światowej. Temat nalotów strategicznych na europejskim teatrze działań zawsze miał dla mnie w sobie coś przerażającego i fascynującego jednocześnie. Dlatego kiedy kolega polecił mi tę książkę, ucieszyłem się, że w końcu zgłębię go na poważnie. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy raz po raz łapałem się na ziewaniu nad lekturą. Nie do końca jestem w stanie powiedzieć co jest nie tak z tą książką, ale autorowi udało się rozwlec temat i opisać w sposób wyjątkowo męczący i nużący. Ogromna część książki to opis interakcji na szczeblu dowództwa, polityki, oraz zaskakujących tematów takich jak losy zestrzelonych lotników, którzy wylądowali w Szwajcarii, czy też cały rozdział poświęcony rozważaniom dlaczego nie zbombardowano obozu w Oświęcimiu, i czy była to dobra decyzja. Męczy też opis "dramatycznych" losów zestrzelonych lotników, którzy cierpieli różnego rodzaju męki w obozach jenieckich, w których z nudów wystawiali sobie sztuki teatralne, zaś ucieczki traktowali jak sport i szokowało ich surowe traktowanie schwytanych uciekinierów. Nie tego oczekiwałem po tej książce.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl