Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939

Tadeusz Zubiński
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wojnę domową w Hiszpanii uważa się powszechnie za prolog II wojny światowej, głównie z powodu wykorzystania na polu walki nowych taktyk i typów broni. Półwysep Iberyjski stał się poligonem doświadczalnym dla wojsk faszystowskich i republikańskich. Po raz pierwszy strategia toczenia wojny oparta została na użyciu czołgów i lotnictwa, a bombardowania były wymierzone w ludność cywilną. Zbrodnie wojenne popełnione przez obie strony wstrząsnęły światową opinią publiczną. Wojna domowa w Hiszpanii podzieliła cały kontynent na wzajemnie zwalczające się obozy. Dla mocarstw europejskich Hiszpania stała się miejscem starcia dwóch totalitaryzmów: III Rzeszy i ZSRR, była także ostatnią próbą utrzymania pokoju na kontynencie. Koniec walk w Hiszpanii obwieścił nadejście nowego konfliktu, który całkowicie zmienił postrzeganie wojny w świadomości całego świata. Książka Tadeusza Zubińskiego jest nowym spojrzeniem na konflikt, którego skutki Hiszpanie odczuwają do dziś.
Data wydania: 2015-01-28
ISBN: 978-83-7177-973-2, 9788371779732
Wydawnictwo: Poznańskie
Kategoria: Historia
Stron: 612

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@piotr.ciszewski1
2021-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10

Tytuł bardzo słaby. Autor opiera się na anegdotkach, a pomija wiele istotnych faktów - pasuje to bardziej do rubryki towarzyskiej w brukowcu niż książki historycznej. Zubiński nie umie także korzystać ze źródeł ani stosować przypisów. Pełno tu cytatów o niewiadomym pochodzeniu, a także danych, których nie sposób sprawdzić, ponieważ nie podano ich źródła. Ponadto chaotyczny i bałaganiarski styl pisania sprawia, że czytelnik zaczyna się gubić.
Śmiało można sobie darować. Na polskim rynku są o wiele lepsze książki w wojnie domowej w Hiszpanii.

{} | link |
@historiaczerwona
2021-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10

Chaos, brak potrzebnych przypisów i anegdotyczne historyjki. Ta książka nie wnosi nic nowego jeśli chodzi o opisywanie wojny domowej w Hiszpanii. Ponadto autor mocno manipuluje ze względu na swoje poglądy.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl