Wołanie z końca świata

Marlo Morgan
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wołanie z końca świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Podobno na podstawie faktów opisana podróż reporterki z Aborygenami. Podróż niezamierzona i niełatwa ale wzbogacająca życie duchowe autorki i zmieniająca jej spojrzenie na świat.
Data wydania: 1995
ISBN: 978-83-7129-157-9, 9788371291579
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 217

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wołanie z Końca Świata – to przesłanie, które daje do myślenia.

13.11.2019

Aborygeni - rdzenni mieszkańcy dzikiej Australii i i niezamierzona ,, rytualna pielgrzymka’’ reporterki Marlo Morgan. W tej książce poznajemy życie pierwszych mieszkańców Australii. Ich zwyczaje, hierarcha jaka panuje w plemieniu, podział obowiązków, szacunek dla otaczającego nas Świata, jaki mają stosunek do życia i śmierci. Dowiadujemy się... Recenzja książki Wołanie z końca świata

@ela_r22@ela_r22 × 6

Moja opinia o książce

Opinie

@alison2
2012-05-23
5 /10
Przeczytane

Jak sklasyfikować tą książkę ... Nie jest to powieść, trudno nazwać ją przewodnikiem, na dobrą sprawę nie wiemy nawet czy jest prawdą, czy też literacką fikcją... Autorkę spotyka niesamowity zaszczyt: w uznaniu jej zasług, zostaje zaproszona na wyjątkowe spotkanie. Podekscytowana układa już w głowie treść przemówień, zastanawia się w sakie smakołyki zaopatrzony będzie bufet i ani przez chwilę nie podejrzewa tego, co właśnie ma nastąpić. Jej ubrania i dokumenty zostają spalone, a ona sama nie ma innego wyjścia, jak wyruszyć z plemieniem w kilkumiesięczną podróż. Od tego momentu zacznie poznawać życie prostego plemienia będąc jego czynną człońkinią. Warunki jej życia całkowicie się zmienią, będzie musiała przemierzyć wiele kilometrów nie zważając na to, jak bardzo poranione ma stopy i jak bardzo bolą ją wszystkie mięśnie, jak dotkliwie słońce pali jej jasną skórę. Będzie musiała nauczyć się jeść to, co akurat spotka na swojej drodze - węże, kangury, zakopane w błocie żaby, krokodyl, wygrzebane z kory larwy, mrówki to tylko nieliczne z wielu smakołyków... Z czasem autorka zacznie doceniać ofiarowaną jej przygodę, która pozwoli jej powrócić do korzeni ludzkości i zastanowić nad sensem naszego współczesnego życia. Niewątpliwie ciekawa, momentami intrygująca książka choć ... jakoś nie potrafię do końca uwierzyć w autentyczność tej przygody. Mimo to polecam ją jako materiał do refleksji nad otaczającym nas światem.

| link |
@MgorzataM
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Y: 2015 i wcześniejsze eony A: Posiadam
@ela_r22
2019-11-13
7 /10
Przeczytane Biografia - Popularnonaukowa 2019 WyzwanieLC2019

Cytaty z książki

O nie! Książka Wołanie z końca świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl