Wpływ rachunkowości zabezpieczeń na wartość przedsiębiorstwa

Paweł Ożga
Wpływ rachunkowości zabezpieczeń na wartość przedsiębiorstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prawo bilansowe pozwala przedsiębiorstwom na ujmowanie zabezpieczających instrumentów pochodnychwedług różnych zasad, przy czym ich wybór leży w gestii kierownika jednostki gospodarczej. W konsekwencji efekty działań zabezpieczających mogą być prezentowane w sprawozdaniach finansowych na kilka sposobów, przy czym nie zawsze odzwierciedlony zostanie ekonomiczny efekt hedgingu. Może to prowadzić do obniżenia jakości informacji przekazywanej w formie sprawozdania finansowego i wprowadzenia w błąd inwestorów na rynku kapitałowym. Książka przedstawia warianty rachunkowości instrumentów pochodnych dopuszczone przez prawo bilansowe oraz konsekwencje ich stosowania. Celem jest zidentyfikowanie i zweryfikowanie wpływu modelu rachunkowości zabezpieczeń na zmienność wyników finansowych, koszt kapitału i wartość przedsiębiorstwa.
ISBN: 978-83-8085-061-3, 9788380850613
Wydawnictwo: Difin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wpływ rachunkowości zabezpieczeń na wartość przedsiębiorstwa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wpływ rachunkowości zabezpieczeń na wartość przedsiębiorstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat