Wróżbiarze

Libba Bray
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Książka Wróżbiarze
Książka Wróżbiarze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Lata dwudzieste w Nowym Jorku. Chłopczyce i tancerki rewiowe, jazz i dżin. Czasy po wojnie, ale przed kryzysem. Dla pewnej grupy złotej młodzieży to okazja, by bawić się jak nigdy wcześniej . Dla Evie O’Neill to ucieczka. Nigdy nie pasowała do małego miasteczka w stanie Ohio, a kiedy wywołuje kolejny skandal, rodzice wysyłają ją do wielkiego miasta, by zamieszkała z wujem. Dla dziewczyny to nie wygnanie, a spełnienie marzeń – szansa, by pokazać, że jest nowoczesna do szpiku kości i niewiarygodnie odważna. Niestety, Nowy Jork to nie tylko jazz i rewia. Ma swoją mroczną stronę. W mieście giną młodzi ludzie. To nie są zbrodnie w afekcie. Są okrutne. Starannie zaplanowane. I niepokojąco podobne ...
Data wydania: 2012
Wydawnictwo: MAG
Cykle: Wróżbiarze
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

LIBBA BRAY urodziła się w 1964 r. w Teksasie, ukończyła teatrologię na University of Texas. od 26. roku życia mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku wraz z mężem i synem. Jako 18-letnia dziewczyna przeżyła bardzo poważny wypadek samochodowy, po którym p...

Książki Libba Bray

Wszystkie książki Libba Bray

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

*

„Evie potrzebowała Nowego Jorku. W Nowym Jorku mogła stworzyć się na nowo. Mogła być kimś.” Ameryka to kraj, w którym wszystko może się udać. Jest wzorem nowoczesności, różnorodności, „krajem cudów”. To tu można spełniać marzenia. Czasem nawet bez grosza przy duszy możesz zostać kimś. Właśnie dla t... czytaj dalej »

PA
@patrycja.dorota

Evil w mieście marzeń

"Lata dwudzieste w Nowym Jorku. Chłopczyce i tancerki rewiowe, jazz i dżin. Czasy po wojnie, ale przed kryzysem." Właściwie te dwa zdania, zamieszczone w opisie książki, wystarczyły, abym zdecydowała się zamieścić powieść pani Libby Brey na długiej już liście „Chcę przeczytać”. Później jednak dowied... czytaj dalej »

@BlairAngel @BlairAngel

„Wróżbiarze muszą powstać albo wszyscy upadną”

Evie O'Neill nie jest grzeczna dziewczynką, czego oczekują od niej rodzice. Na jednej z imprez, gdy jest już pijana, mówi o kilka słów za dużo. Nie chce publicznie przeprosić Harry'ego, przez co zbliżają się kłopoty. Matka i ojciec podejmują decyzję, by wysłać ją do wuja do Nowego Jorku. Dziewczyna ... czytaj dalej »

@tristezza @tristezza
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@minou
@minou 2012-12-17
Przeczytane (2012-12-09)
Jest to świetna książka opisująca Nowy Jork w świetle zmian dwudziestego wieku - miasto obiecujące spełnienie marzeń młodych pełnych entuzjazmu ludzi. Opisane zostało w sposób realistyczny choć nie do końca prawdziwy. Aż miałoby się ochotę wstąpić do jednego z klubów, by przeżyć przygodę i poczuć dreszczyk emocji. Jednak książka to nie tylko sama sielanka. Znajdziemy tu też mroczną tajemnicę i trzymającą w napięciu akcję, dzięki czemu książkę czyta się jednym tchem. Autorka ma talent do trzymania w niepewności. Lubię kiedy książka nie jest przewidywalna. W książce są też ciekawi i odważni bohaterowie, zmagający się z własnymi problemami i duchami przeszłości, z Evie na czele, odkrywającą wra...
serce | link |
@cassandra9891
@cassandra9891 2012-12-26
Przeczytane (2012-01-01) Do recenzji - - - American Literature- - - Już w domowej bibliotece !
W czasach gdy na ulice Harlemu wylewała się z licznych klubów muzyka w rytmie bluesa, wieżowce przebijały chmury, a radioodbiorniki i prasa wciąż zastępowały telewizyjne wiadomości, Libba Bray rozpoczyna swoją kolejną serię o odwiecznym konflikcie między dobrem a złem - ścierających się siłach i ich walce, nie tylko tej bezpośredniej, ale także tej objawiającej się w ludzkich czynach, uczuciach i marzeniach o sławie, potędze, fortunie czy w też pragnieniu przyjaźni, miłości, zaufania, akceptacji i poczuciu przynależności.
serce | link |
@coconut
@coconut 2012-12-23
Przeczytane (2012-12-23) Moja biblioteczka
Początek był nudny, akcja powolna, a bohaterka była denerwująca. Na szczęście im dalej, tym było lepiej. Podobało mi się to, że jak na tamte czasy Evie była wyzwoloną osóbką. Theta podobnie. Pozostali bohaterowie również byli interesujący i tajemniczy. Trzeba przyznać, że autorka dobrze sobie radzi z kreacją bohaterów - byli różni i nie zlewali się ze sobą. Wadą jest jednak przewidywalność i duża ilość wątków (aczkolwiek to drugie może obrócić się w zaletę przy okazji następnych tomów). Ogólnie było całkiem nieźle.
serce | link |
@Ruczek
@Ruczek 2013-03-06
Przeczytane (2013-03-15) Posiadam
@Tenshi
@Tenshi 2013-02-23
Przeczytane (2013-02-23)
@Natula
@Natula 2013-02-15
Przeczytane (2013-01-01) Całkiem prywatne
@tala86
@tala86 2013-02-01
Przeczytane (2013-02-01) Zrecenzowane Posiadam
@PanNigma
@PanNigma 2013-01-28
Przeczytane (2013-01-28) Nigdy więcej...
@tristezza
@tristezza 2013-01-14
@BlairAngel
@BlairAngel 2012-12-26
Przeczytane (2012-12-26)
@Betsy
@Betsy 2012-12-20
Przeczytane (2012-12-20) Szał okładkowy! :) Serie Warte uwagi

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się