Wszystka spuścizna w Bogu spoczywającego

Andrzej Klonder
Wszystka spuścizna w Bogu spoczywającego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Andrzej Klonder, historyk dziejów Rzeczypospolitej XVI-XVII wieku, od wielu lat zajmuje się badaniami warunków życia jej mieszkańców. Miejsce szczególne w jego dorobku naukowym zajmują Prusy Królewskie. Najnowsza książka Andrzeja Klondera stanowi próbę nakreślenia strony codziennej egzystencji zwykłych ludzi w dwóch największych miastach kraju nad dolną Wisłą – Elblągu i Gdańsku. Informacje o tamtejszych kupcach, rzemieślnikach, czeladnikach, służących i podopiecznych szpitala czerpie z pośmiertnych sposób pozostałego po nich mienia. Pozwala to Autorowi ukazać wnętrza domów z ich wyposażeniem, zawartość szaf i skrzyń, odtworzyć krąg różnorakich przedmiotów, wśród których żyli na co dzień ówcześni elblążanie i gdańszczanie. Analizuje też utrwaloną w tych inwentarzach hierarchię wartości posiadanych przedmiotów – od najcenniejszych po błahe, odczytując z nich zainteresowania i upodobania, czasami wyznanie, kiedy indziej sympatie polityczne ich właścicieli.
Data wydania: 2000
ISBN: 83-85463-81-X, 838546381X
Wydawnictwo: Instytut Archeologii i Etnologii PAN
Kategoria: Historia
Stron: 184

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wszystka spuścizna w Bogu spoczywającego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszystka spuścizna w Bogu spoczywającego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe