Opinia na temat książki Wszystko czerwone

@ania2517 @ania2517 · 2011-09-10 12:44:02
Pierwsza myśl… hmm, może być ciekawie. Druga myśl… no, no, no akcja się nam rozkręca. Myśl po zakończeniu… chcę więcej! Właśnie takie uczucia towarzyszyły mi przy oglądaniu tego spektaklu. O jejciu, takiego kryminału z domieszką komedii to ja jeszcze nie widziałem. Chmielewska + jej szalone pomysły = sukces! Doskonale to wyreżyserowała. Fabuła przypomina mi odrobinę książki Agaty Christie, ale została zaserwowana w zupełnie inny sposób. I dobrze! Mamy własną Joannę Chmielewską, nie będzie nam tu nikt podskakiwał! Odrobinę dziwna, lecz zachwycająca, nierealna, absurdalna, porażająca humorem, odważna, lecz mało poważna. Taki właśnie słowami określiłabym książkę, spektakl, fabułę i samą Chmielewską. To było jak trzęsienie ziemi! To dzieło jest kwintesencją twórczości naszej niesamowitej Joanny. I jak mamy jej nie kochać, kiedy pod nos podtyka nam takie zbrodnie i organizuje tak niesamowite widowisko? No, jak? Jestem zauroczona. A te momenty, gdy Alicja przeżywała najazd gości, kładła się spać w innym pokoju lub zamieniała się na łóżka z manekinem były doskonałe. Chyba przyjęłam roczną dawkę pozytywnej energii i humoru.
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Wszystko czerwone
Wszystko czerwone 9.2 /10
Joanna Chmielewska
Wieczór się wyraźnei rozkręcał. Wszyscy wykazywali przerażającą ruchliwość i rzadko spotykaną gorliw...
Komentarze

Pozostałe opinie

"Są nogi ale nie ma kadłuba" - jednym słowem rewelka :P

KA
@Karola_88

rewelacyjna, jedna z moich ulubionych :D już nawet przestałam liczyć ile razy ją przeczytałam ;)

@Bazia13 @Bazia13

Super kryminał. Dobrze się czyta, ciekawa historia ze szczyptą humoru. Pan Muldgaard wysławia się lepiej niż część z teraźniejszych polskich aktorów (: Smaczkiem jest to, że udało mi się przypadkowo n...

@wojtek.dobrzanski @wojtek.dobrzanski

zabawna, ciekawa, zaskakująca, z dreszczykiem . . . :)

SE
@serduszko

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się