Wybory samorządowe w małej gminie

P. Długosz, A. Marcinkowski, T. Chrobak
Książka Wybory samorządowe w małej gminie
Książka Wybory samorządowe w małej gminie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Oceniając tę książkę, należałoby podkreślić następujące jej walory: Po pierwsze, już samo podjęcie tego typu badań i przygotowanie na ten temat książki było bardzo cennym i owocnym przedsięwzięciem, choćby z tego powodu, że takich opracowań jest bardzo mało. Po drugie, kierownicy i autorzy badań w ciągu kilku lat spenetrowali wiele innych kwestii nie związanych bezpośrednio z wyborami (chodzi głównie o wcześniejszą serię badań pt. 'Mieszkańcy gminy sami o sobie") oraz wciągali w te badania w rozmaity sposób studentów socjologii WSSG w Tyczy-nie, którzy byli głównymi ankieterami i sporo z nich znało te kwestie z autopsji. Po trzecie, w niektórych tekstach zaprezentowano wyrafinowaną socjologiczną analizę uzyskanych wyników, co może być cenne głównie dla studentów socjologii. Po czwarte wreszcie, wydanie tej książki może być wykorzystane praktycznie przez samorządowców (oby nie tylko i wyłącznie instrumentalnie). Będzie też ona pewnym dokumentem diagnostycznym wspólnoty samorządowej gminy Tyczyn w 2002 roku. Dobrze by było, aby będąc także pewnym 'przetarciem szlaków" badawczych w socjologicznej penetracji tej gminy, była jednocześnie inspiracją i zachętą do dalszych badań nad samorządnością lokalną zarówno w tej, jak i innych gminach. (fragment recenzji pro f. dr. hab. Mariana Malikowskiego)"
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60545-11-9, 9788360545119
Wydawnictwo: Mitel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wybory samorządowe w małej gminie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wybory samorządowe w małej gminie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe