Wzory aktów notarialnych z komentarzem

Edward Janeczko, Teresa Janeczko, Wiktor Karpowicz
Wzory aktów notarialnych z komentarzem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opracowanie będzie stanowiło pomoc w pracy notariusza, ułatwi pracę osobom zajmującym się przygotowaniem dokumentów potrzebnych do sporządzania aktów notarialnych. Publikacja zawiera wzory i uwagi do nich wyjaśniające problematykę danego wzoru lub kilku wzorów ze wskazaniem niektórych pozycji literatury prawniczej i wybranych orzeczeń Sądu Najwyższego. Ponadto w pracy zamieszczono także wzory, które wprawdzie nie wymagają zachowania formy aktu notarialnego, ale występują w praktyce notarialnej ze względu na żądanie stron. W książce, w zakresie opracowanych wzorów i przytoczonych do wzorów uwag, autorzy uwzględnili nowe lub zmienione od czasu ukazania się poprzedniego wydania akty prawne - m.in.: - nowe przepisy regulujące tryb składania przez notariuszy wniosków wieczystoksięgowych, - nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców oraz obrót nieruchomościami rolnymi i leśnymi, - nową ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, - znowelizowane przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami, - ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i ustawy o własności lokali, - nowe rozporządzenie (UE) nr 650/2012 dotyczące spraw spadkowych, - nową ustawę o prawach konsumenta, - znowelizowane przepisy ustaw o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz o podatku od spadków i darowizn. Obecne wydanie zostało wzbogacone o wzory obejmujące akty notarialne z zakresów, które w ostatnich latach zaczęły nabierać coraz większej doniosłości, takie jak np.: - protokoły okazania wiadomości SMS i otwarcia strony internetowej, - oświadczenia o ustanowieniu fundacji, - czynności z elementem transgranicznym czy obrót spółdzielczymi własnościowymi prawami do lokali z zasobów spółdzielni nieposiadających tytułu prawnego do gruntu.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8124-414-5, 9788381244145
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 780

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wzory aktów notarialnych z komentarzem nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wzory aktów notarialnych z komentarzem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl