Z głębi serca z wierszami Tupaca Shakura

Angela Ardis
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W 1995 roku Angela Ardis, dwudziestopięcioletnia eks-modelka "Playboya", początkująca aktorka i scenarzystka, założywszy się z koleżankami z pracy, napisała do przebywającego w więzieniu Tupaca Shakura. Jej list zaowocował trzymiesięczną korespondencją, zawierającą poezje autorstwa gwiazdy rapu, oraz licznymi rozmowami telefonicznymi, które ujawniły jego erotyczne fantazje. Angela Ardis dwukrotnie odwiedziła Tupaca w więzieniu i oboje obiecali sobie, że zobaczą się po jego zwolnieniu. W wyniku przedwczesnej śmierci rapera spotkanie to nigdy nie doszło do skutku. Niniejsza relacja z ich krótkiej, lecz intensywnej znajomości zawiera nigdy dotąd niepublikowane niezwykłe wiersze i teksty, które Tupac pisał i wysyłał do Angeli Ardis z więzienia. Rikers Island (wyspa Rikera) jest centrum nowojorskiego wydziału penitencjarnego, rozległym kompleks em więziennym z betonu i stali, zdolnym pomieścić ponad 16 000 skazanych. Na początku 1995 roku stanowiła ona tymczasowe miejsce pobytu legendarnego rapera i aktora, Tupaca Shakura, osadzonego za przestępstwo, którego, jak się zarzekał, nie popełnił. Wtedy właśnie, podjąwszy pewnego wieczoru wyzwanie rzucone przez koleżanki z pracy, napisała do niego Angela Ardis, dołączając swoją fotografię i numer telefonu. Ku jej ogromnej radości i kompletnemu zdziwieniu, niedługo po tym odezwał się telefon. Dzwonił Tupac Shakur. Przez kilka kolejnych miesięcy Angela i Tupac prowadzili niemal codzienną korespondencję, przesyłając sobie również poezje, oraz odbywali rozmowy telefoniczne, a ich związek przekształcał się w coś, co obojgu było trudno określić - jakby w pokrewieństwo dusz, które oddziaływało na nich w zaskakujący sposób. Te niezwykłe wiersze i listy, z których wiele powstało po przeniesieniu Tupaca z zakładu karnego na wyspie Rikera do więzienia stanowego w miejscowości Dannemora, zawarte są w niniejszej książce wraz z zapisami coraz bardziej namiętnych i intymnych rozmów telefonicznych, poruszających wszystkie możliwe tematy. Znajdując się poza centrum zainteresowania mediów, Tupac bywał zabawny, zmysłowy lub poważny, dzielił się przenikliwymi spostrzeżeniami dotyczącymi więzienia, muzyki czy niepewności losu. Listy do Angeli ujawniają jego uczucia związane z pewną koszmarną nocą 1994 roku, kiedy w Nowym Jorku został pięciokrotnie postrzelony i porzucony, narażony na śmierć, a płynące prosto z serca poezje odzwierciedlają marzenia związane z przyszłością i przyszłością tak tragicznie skróconą zaledwie osiemnaście miesięcy po rozpoczęciu ich korespondencji. Tupac Shakur został postrzelony 7 września 1996 roku, a tydzień później zmarł wskutek odniesionych ran. Sprawa jego zabójstwa jest nadal niewyjaśniona, odszedł więc równie zagadkowo, jak żył. Jednakże mimo śmierci Tupaca, jego słowa pozostają wciąż żywe, dając fanom możliwość niepowtarzalnego wglądu w świadomość i moc ducha tego pełnego pasji, nieprzewidywalnego idola muzyki. Angela Ardis jest pisarką, scenarzystką, aktorką i modelką.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7298-582-8, 9788372985828
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA
Stron: 216

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Z głębi serca z wierszami Tupaca Shakura nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@independent
@independent
2013-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2013-10-01)
@froscinsky
@froscinsky
2009-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane (2007-07-28)
@yankes
@yankes
2007-12-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane (2007-12-02)

Co czytać po książce “Z głębi serca z wierszami Tupaca Shakura”- Angela Ardis

Książka Niezwykła para
Niezwykła para Ken Follett
{}6.5/10
Bliźniaki Fritz i Helen Price nudzą się w nadmorskim kurorc...
Książka Krucjata w dżinsach
Krucjata w dżinsach Thea Beckman
{}10/10
Książka Cień przeznaczenia
Cień przeznaczenia Joseph Delaney
{}8/10
Zmuszeni do ucieczki z ogarniętego wojną Hrabstwa, Stracharz...
Książka Moje życie z psem imieniem George
Moje życie z psem imieniem ... Judith Summers
{}5.8/10
Cudowny i okropny pies w zabawnej i wzruszającej opowieści d...
Książka Wyzwolenie i uzdrowienie przez post
Wyzwolenie i uzdrowienie pr... Emmanuel Maillard
{}10/10

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się