Z koroną i bez : wspomnienia artylerzysty

Witold Stanisław Domański
Z koroną i bez : wspomnienia artylerzysty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta nie ukazałaby się w druku w okresie PRL, gdyż autor zawarł w niej rzetelne informacje o swoich przeżyciach jako zawodowego oficera w służbie lat przedwojennych 1934 - 1939. Przedstawił opis działań w kampanii wrześniowej, ponad pięcioletniego pobytu w niewoli niemieckiej. Uciekł w styczniu 1945 roku z kolumny ewakuacyjnej Oflagu II C Woldenberg. Opisał służbę w 59. zapasowym pułku artylerii w Toruniu w okresie marzec 1945 - październik 1945, kiedy to trzykrotnie obniżano jego stanowisko służbowe, aby wreszcie posłać go na kurs łączności do Sieradza. Kurs ukończył z najwyższymi notami z przedmiotów fachowych. Z uwagi na zaledwie dostateczną notę z wiadomości polityczno-wychowawczych usunięto go z wojska w lutym 1946, jako nie nadającego się do demokratycznego Ludowego Wojska Polskiego.
ISBN: 978-83-88773-98-3, 9788388773983
Wydawnictwo: AJAKS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Z koroną i bez : wspomnienia artylerzysty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z koroną i bez : wspomnienia artylerzysty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl