Z przeszłości Armenii. Legendy, baśnie, opowieści

Stepan Lisicjan
Z przeszłości Armenii. Legendy, baśnie, opowieści
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nakładem Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich ukazała się kolejna niezwykła publikacja. "Z przeszłości Armenii" - bo taki nosi tytuł - to zbiór ormiańskich legend, baśni i opowieści autorstwa cenionego ormiańskiego geografa, etnologa, językoznawcy i historyka - Stepana Lisicjana (1865-1947). Książka ukazała się w przekładzie z języka wschodnioormiańskiego, którego dokonał armenista, prof. Andrzej Pisowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego. On też opatrzył zbiór licznymi przypisami, które wzbogacają wiedzę czytelnika o kulturze, historii i języku Ormian. Autorem ilustracji jest zaś Tigran Vardikyan - ceniony ormiański artysta-rysownik mieszkający w Polsce. Całość stanowi pierwsze takie w polskiej literaturze kompendium wiedzy o tradycjach kultury ormiańskiej. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się Armenią i Ormianami.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-926645-2-9, 9788392664529
Wydawnictwo: Fundacja Dziedzictwa i Kultury Ormian Polskich
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 120

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Z przeszłości Armenii. Legendy, baśnie, opowieści? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z przeszłości Armenii. Legendy, baśnie, opowieści. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl