Zaćmienie

Marta Magaczewska
Zaćmienie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Ta historia pana zmieni? ? powiada jeden z bohaterów powieści do mężczyzny, szukającego miałkich atrakcji na plaży. Zmieni, czyli otworzy oczy na świat inny, świat intrygujący, bo przesycony tajemnicą, świat nie z tej ziemi. Literatura rozrywkowa oferuje dziś wiele takich światów-półproduktów, światów-wytworów nowoczesnych technologii. Tyle że zwykle gubi się w nich człowiek. Marta Magaczewska całą siłą sugestywnego pióra buntuje się przeciw tej tendencji: przeciw uprzedmiotowieniu człowieka, przeciw traktowaniu kobiety jako rozrywki, przeciw miłości jako zetknięciu naskórków, jak pewien typ relacji męsko-damskiej trafnie określił Chamfort. Autorka ?Zaćmienia? umieszcza swych bohaterów wśród malowniczych pejzaży Bretanii, ale uwagę koncentruje nie na egzotyce przyrody, lecz na pełnym napięcia byciu ? gestach, słowach i milczeniu ? mężczyzny i kobiety. Tworzy obraz zagadki nietypowej, dowodzi tego, że nieogarnionym i niepoznawalnym kosmosem potrafi być jedna drobna, krucha ludzka istota dla drugiej. Bohaterka powieści ? Lydia-Mara-Vivienne ? jak ptak niebieski wyrywa się w przestworza i właśnie tym swoim istnieniem na granicy światów przyciąga i zastanawia. Czy mężczyźnie, który zechce jej towarzyszyć, zdoła uświadomić, czym jest prawdziwa miłość, czy też ? kaleka i niezdolna do uznania ziemskich praw ciążenia ? stanie się jeszcze jednym wcieleniem femme fatale?
Data wydania: 2010-06-01
ISBN: 978-83-62247-02-8, 9788362247028
Wydawnictwo: JanKa
Stron: 176
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marta Magaczewska Marta Magaczewska
Urodzona w 1984 roku w Polsce (Gliwice)
Marta Magaczewska urodziła się w Gliwicach i tam też mieszka. W latach 2003-2008 studiowała filologię romańską na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu. Jeszcze przed studiami pracowała w wolontariacie w Taizé jako przewodnik i tłumacz. Podczas studiów s...

Pozostałe książki:

Zaćmienie Bahama yellow
Wszystkie książki Marta Magaczewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zaćmienie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaćmienie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl