Zadziwiające osiągnięcia naukowe starożytności

Frank Joseph
Zadziwiające osiągnięcia naukowe starożytności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zaawansowane technologie wczesnych cywilizacji: roboty, komputery, sztuczna inteligencja, lasery, leczenie raka…
Starożytne cywilizacje Mezopotamii, Indii, Egiptu, Chin i Grecji dysponowały możliwościami technologicznymi i naukowymi podobnymi do współczesnych, a niektóre z ówczesnych wynalazków nie zostały ponownie odkryte do dziś.
Zaawansowane technologie wczesnych cywilizacji obejmują dokonania, które zostały odtworzone nieraz dopiero po kilku tysiącach lat.
Wojownicy roboty, roboty hydrauliczne i sterowane energią elektryczną, komputery astrofizyczne o nieprawdopodobnej precyzji, samoloty o ponaddźwiękowej szybkości, działa zasilane energią słoneczną, broń biologiczna i gazy trujące. To tylko kilka przykładów niesamowitej wiedzy naszych przodków.
Imponujące są również osiągnięcia starożytnej medycyny – skomplikowane operacje mózgu, leczenie nowotworów, stosowanie antybiotyków i zaawansowana stomatologia i optometria.
To wszystko wskazuje, że nasze osiągnięcia naukowe i technologiczne, głównie XX i XXI wieku, są tylko przetworzeniem pomysłów i idei zrodzonych przed tysiącami lat.
Frank Joseph, odważny i inteligentny odkrywca tajemnic ukrytej przeszłości, tłumaczy, w jaki sposób starożytni inżynierowie wykopali podziemne miasta, zamieniali mury kamiennych fortec w szkło, podnosili stutonowe bloki granitu i przechowywali żywność w ogromnych lodówkach. Opisuje dziesiątki urządzeń technicznych, z których niektóre zachowały się do dziś!
Analizując osiągnięcia starożytnych protoplastów ludzkich cywilizacji, autor stawia przekonującą tezę, będącą jednocześnie ostrzeżeniem, że żadna technologia, a zwłaszcza ta najwyżej rozwinięta, nie czyni cywilizacji lepszą, a nam musi przypaść rola kontrolera, który pomoże uniknąć kolejnych ciemnych wieków.
FRANK JOSEPH, kontrowersyjny badacz początków ludzkiej cywilizacji, w latach 1993-2007, był redaktorem naczelnym magazynu „Ancient American”. Jest autorem kilku książek, m.in. Zagłada Atlantydy.
Data wydania: 2022-10-06
ISBN: 978-83-241-7937-4, 9788324179374
Wydawnictwo: Amber
Stron: 352
dodana przez: Tanashiri

Autor

Frank Joseph Frank Joseph
Urodzony 3 listopada 1944 roku w USA (Chicago, Illinois)
Francis Joseph Collin to amerykański były działacz polityczny i koordynator na Środkowym Zachodzie Amerykańskiej Partii Nazistowskiej, później znany jako Narodowa Socjalistyczna Partia Białych Ludów. Po usunięciu za częściowe bycie Żydem (czego zapr...

Pozostałe książki:

Ocaleni z Atlantydy. Wpływ ocalonych po zagładzie na kulturę i naukę świata Dostoevsky: The Seeds of Revolt, 1821-1849 Dostoevsky: The Stir of Liberation, 1860-1865 Dostoevsky: The Miraculous Years, 1865-1871 Dostoevsky: The Mantle of the Prophet, 1871-1881
Wszystkie książki Frank Joseph

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zadziwiające osiągnięcia naukowe starożytności? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zadziwiające osiągnięcia naukowe starożytności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl