Zaginiona ewangelia judasza

Gordon L. Heath, Stanley E. Porter
Zaginiona ewangelia judasza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

,,Ewangelia Judasza? miała zatrząść fundamentami chrześcijaństwa. Publicyści, dziennikarze, a także badacze, którzy ze skandalu zrobili swój znak rozpoznawczy, prześcigali się w zapewnieniach, że odkrycie tego apokryfu (odkrywanego na nowo co jakiś czas) wymusi na chrześcijanach rewizję podstawowych dogmatów. Oczywiście nic takiego się nie stało. Chrześcijaństwo żyje i ma się świetnie, a Ewangelia Judasza pokrywa się kurzem zapomnienia. A szkoda, bowiem dokument ten, jak pokazują to Stanley E. Porter oraz Gordon L. Heath, jest niezwykle interesującym źródłem dla zrozumienia początków chrześcijaństwa, a także kształtowania się ortodoksji, która zawsze wymuszana była przez herezję. Ale książka Zaginiona Ewangelia Judasza - Fakty i fikcje uświadamia także, jak wiele fałszu wślizguje się do medialnych informacji na temat początków chrześcijaństwa? - Tomasz P. Terlikowski, publicysta WPROST
Data wydania: 2008-10-31
ISBN: 978-83-7595-018-2, 9788375950182
Wydawnictwo: M
Stron: 168

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zaginiona ewangelia judasza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaginiona ewangelia judasza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl