Zakładowy plan kont z komentarzem 2011 dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą

Marian Pałka
Książka Zakładowy plan kont z komentarzem 2011 dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Zakładowy plan kont” jest dwudziestym pierwszym wydaniem, opracowanym na podstawie polskiego prawa bilansowego, którego regulacje są określone ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694 z późn. zm). Zostały w n im uwzględnione liczne nowelizacje, zarówno wprowadzone w ustawie o rachunkowości, jak i w przepisach podatkowych, prawa gospodarczego, prawa pracy oraz ubezpieczeń zdrowotnych wymagających prowadzenia odpowiedniej ewidencji księgowej. Opracowanie uwzględnia zarówno postanowienia ustawy o rachunkowości i wydanych na jej postawie rozporządzeń wykonawczych, jak i wiążących jednostki przepisów ustaw o podatku dochodowym (od osób prawnych i fizycznych) oraz podatku VAT i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych.Uwzględnia ono również wydane interpretacje oraz wytyczne wynikające z krajowych i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, a w odniesieniu do spółek handlowych, kapitałowych i osobowych również postanowienia kodeksu spółek handlowych, natomiast w odniesieniu do przedsiębiorstw państwowych - postanowienia ustawy z dnia 31 stycznia 1989 r. o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych (Dz. U. z 1992 r. Nr 6, poz. 27 z późn. zm.).Układ i treść niniejszej pozycji wydawniczej uwzględnia przede wszystkim potrzeby związane ze sporządzeniem poszczególnych wzorów sprawozdania finansowego [bilansu, rachunku zysków i strat, dodatkowych informacji i objaśnień, zestawienie zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych] zgodnie z załącznikiem Nr 1 do ustawy rachunkowości. W treści opracowania uwzględniono również konieczność dysponowania - dla potrzeb zarządzania - niezbędnymi informacjami o stanie środków pieniężnych, zapasów rzeczowych aktywów trwałych i obrotowych, należności i zobowiązań, a także o kosztach i przychodach oraz wynikach finansowych.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-89179-66-1, 9788389179661
Wydawnictwo: Ekspert Wydawnictwo i Doradztwo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zakładowy plan kont z komentarzem 2011 dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Zakładowy plan kont z komentarzem 2011 dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą”- Marian Pałka

Ujednolicony tekst ustawy o rachunkowości
Ujednolicony tekst ustawy o... Andrzej Pałka, Marian Pałka
Z omówieniem zmian wprowadzonych ustawą z dnia 18.03.2008r.
Zakładowy plan kont z komentarzem 2010 dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą
Zakładowy plan kont z komen... Marian Pałka
\"Zakładowy Plan Kont z Komentarzem\" dla jednostek prowadzą...
Zakładowy plan kont z komentarzem
Zakładowy plan kont z komen... Marian Pałka
Według znowelizowanej ustawy o rachunkowości i ustaw podatko...
Zakładowy plan kont z komentarzem dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą, 2008
Zakładowy plan kont z komen... Marian Pałka
Zawiera wszystkie istotne zmiany w zakresie rachunkowości wp...

Cytaty z książki

O nie! Książka Zakładowy plan kont z komentarzem 2011 dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe