Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście zadać

Ian Olasov
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście zadać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Z tej książki dowiesz się:

• Skoro Superman czerpie energię ze Słońca, to dlaczego nie jest opalony?
• Dlaczego istnieje raczej coś niż nic?
• Czy ketchup to smoothie?
• Jaki jest sens życia?

W 2016 roku Ian Olasov wraz z kilkoma profesorami i studentami filozofii rozstawił stolik w centrum Nowego Jorku i wywiesił karteczkę „Zapytaj filozofa”. Przez następne kilka godzin rozmawiał z przechodniami o Bogu, wyborach prezydenckich, hodowaniu rybek w akwarium i wolnej woli. Dzięki tej książce z pewnością nie zabraknie wam już tematów na small talki w windzie lub u fryzjera.

Ian Olasov zachęca ludzi do poznawania problemów zajmujących zawodowych filozofów, ale też zachęca filozofów do poznawania i pomagania w rozwiązywaniu problemów, które zajmują wszystkich pozostałych. Ta książka odpowiada na wiele pytań, które mogą pojawić się w waszych głowach. Bez względu na to, czy filozofujecie przy drinku ze znajomymi, czy w zaciszu własnego umysłu.
KSIĄŻKI DOBRE NIE TYLKO W TEORII!
Tytuł oryginalny: Ask a philosopher
Data wydania: 2022-03-09
ISBN: 978-83-66981-60-7, 9788366981607
Wydawnictwo: Poznańskie
Seria: ZROZUM
Kategoria: Filozofia
Stron: 248
dodana przez: Gabriela_Deda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pytaj śmiało

WYBÓR REDAKCJI
13.05.2022

Wszystkie pytania, które chcieliście zadać, ale… zawsze się baliście! Seria ZROZUM od Wydawnictwa Poznańskiego zachwyca nas tym razem tomem zatytułowanym „Zapytaj filozofa”. Wkraczamy na bardzo grząski teren – trudne pytania, które boimy się zadawać nawet samym sobą. Co na to filozofowie? Zawsze mają wiele do powiedzenia i tym razem nie będzie... Recenzja książki Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście zadać

@Zaneta@Zaneta × 8

„Kiedy ludzie zaczynają się zastanawiać nad własną śmiertelnością, często zmieniają priorytet...

23.04.2022

Zapytaj filozofa to druga w tym roku i zarazem piętnasta książka z serii ZROZUM Wydawnictwa Poznańskiego. Po te popularnonaukowe książki sięgam z przyjemnością i zawsze wyczekuję kolejnych tomów. W 2016 roku Ian Olasov wraz z kilkoma profesorami i studentami filozofii rozstawił stolik w centrum Nowego Jorku i wywiesił karteczkę "Zapytaj filozofa"... Recenzja książki Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście zadać

Zapytaj filozofa

16.03.2022

Ian Olasov "Zapytaj filozofa" Wszystkie pytania, które chcielibyście zadać, Lubicie zadawać sobie bądź innym pytania na tematy, które Was nurtują? Drążyć je, aż poczujecie satysfakcję z otrzymanej odpowiedzi? Czujecie się wtedy przekonani czy przekonani jedynie do pewnego stopnia ? A może w ogóle nadal targają Wami wątpliwości? Świetny miał ... Recenzja książki Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście zadać

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2022-05-03
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 Współpraca Wydawnictwo Poznańskie

Lubicie zadawać pytania do przemyśleń i szukać na nie odpowiedzi? Jeśli tak to najnowsza książka "Zapytaj filozofa" z serii Zrozum od Wydawnictwa Poznańskiego będzie dla Was lekturą idealną.

Kolejna już część z serii popularnonaukowej tym razem zagłębia się w temat filozofii. Książka ta jest podzielona na trzy rozdziały, w których autor tematycznie dobrał zadawane przez ludzi pytania. Mianowicie, pytania fundamentalne skupiające się na podstawach bytu, sensu życia. W części drugiej przedstawiane są pytania osobiste, takie które zadajemy sobie najczęściej, czym jest miłość, jaki sens jest w denerwowaniu się rzeczami na które nie mamy wpływu.
Natomiast w części trzeciej znajdują się pytania, których podświadomie nie wiemy czy chcemy je zadać, ale wciąż krążą po głowach. Czy coś smakuje nam tak samo jak innym, czy coś może być złe, że aż dobre?
Oczywiście to tylko minimalna część pytań, a każdy myślę znajdzie tutaj zagadnienia dla siebie.

Książka jest napisana w formie odpowiedzi autora na zadawane pytania przez ludzi, którzy podeszli do rozkładanego stolika z banerem "Spytaj filizofa". Liczne dyskusje o wolnej woli, sensie życia, polityce czy nawet o rybce z akwarium dodały zachęty dla autora, aby spisać wszystkie doświadczania w jednym miejscu i dać odpowiedzi bądź fragmenty nakierowujące na zadawane przez nas samych pytania.
Pomimo, iż Ian Olasov powiedział, że "Filozofowanie jest trudne. Ale tylko trudne. Nie jest niemożliwe." To i tak nies...

× 9 | link |
@Gabriela_Deda
2022-03-29
4 /10
Przeczytane

Videorecenzja:

| link |
@Zaneta
2022-05-13
9 /10
Przeczytane 2022
@withwords_alexx
2022-04-23
6 /10
@toptangram
2022-03-16
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zapytaj filozofa. Wszystkie pytania, które chcieliście zadać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl