Zarządzanie firmą w interesie akcjonariuszy

Robert Stalmach
Zarządzanie firmą w interesie akcjonariuszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wdrożenie przez przedsiębiorstwa amerykańskie metod zarządzania przez wartość dla akcjonariuszy doprowadziło do wzrostu ich konkurencyjności w skali międzynarodowej. Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw amerykańskich wywiera poprzez mechanizmy globalizacji i konwergencji presję na przedsiębiorstwa europejskie i azjatyckie. W konsekwencji przedsiębiorstwa „reszty świata" zmuszone są nadać interesom swoich akcjonariuszy priorytet wyższy niż dotychczas. Znaczenie zaspokajania przez przedsiębiorstwa interesów akcjonariuszy ujawnia się również we wpływie dochodów osiąganych przez inwestorów na rynku kapitałowym na koniunkturę w gospodarce narodowej.Jednak mimo swego znaczenia koncepcja zarządzania przez wartość budzi liczne kontrowersje. Do tej pory naukowcy nie są zgodni w kwestiach zależności pomiędzy strategią przedsiębiorstw a tworzeniem wartości, korzyściami akcjonariuszy i pozostałych interesariuszy, stopnia efektywności rynku kapitałowego czy roli tradycyjnych reguł tworzenia wartości w tzw. nowej gospodarce.Książka odnosi się do wszystkich wymienionych powyżej problemów. Najszerzej traktuje kwestię złożonych zależności pomiędzy interesami akcjonariuszy i naciskami takich grup, jak klienci, pracownicy, dostawcy, zarząd, budżet państwa, społeczności lokalne. Omawia unikatowe w polskiej skali badania empiryczne dotyczące zależności pomiędzy dobrobytem akcjonariuszy i pozostałych interesariuszy, a także efektywności rynku kapitałowego i roli zysków księgowych w tworzeniu wartości dla akcjonariuszy.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7251-562-9, 9788372515629
Wydawnictwo: Centrum Doradztwa i Informacji Difin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zarządzanie firmą w interesie akcjonariuszy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zarządzanie firmą w interesie akcjonariuszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl