Zarządzanie ryzykiem bankowym w praktyce

Wiesław Żółtkowski
Zarządzanie ryzykiem bankowym w praktyce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praktyczny poradnik. Podczas długoletniej pracy w banku często miałem trudności z przełożeniem prezentowanych w literaturze metod zarządzania ryzykiem na codzienną praktykę działania. Podobne problemy mieli moi współpracownicy. Opracowanie to jest próbą przybliżenia pracownikom banków i osobom zainteresowanym bankowością wiedzy o zarządzaniu ryzykiem bankowym w sposób przystępny. W Polsce traktuje się NUK jako konieczność formalnego spełnienia wymogów nadzoru bankowego. Wdrożenie NUK jest postrzeganie przede wszystkim jako nowy i trudny obowiązek. Tymczasem nowe regulacje powstały z dążenia dużych, międzynarodowych banków do poprawy efektywności działania, poprzez zmniejszenie wymogów kapitałowych i są szansą na zwiększenie zyskowności banku. * Potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wyobraźnia, aby pogodzić teorię bankową z możliwościami zastosowania jej w praktyce konkretnego banku. * W zarządzaniu bankiem trzeba rozgraniczyć dociekliwość badacza z wymogiem racjonalnego zarządzania. Zarządza się tym co istotne, a nie tylko atrakcyjne intelektualnie. Bank musi być rentowny, aby był bezpieczny.
ISBN: 978-83-7556-006-0, 9788375560060

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zarządzanie ryzykiem bankowym w praktyce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zarządzanie ryzykiem bankowym w praktyce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe