Zastosowanie nowych technologii w publikowaniu sprawozdań finansowych dla inwestorów giełdowych

Adam Lulek
Zastosowanie nowych technologii w publikowaniu sprawozdań finansowych dla inwestorów giełdowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest informacja. Posiadanie jej zmniejsza skalę niewiedzy o danym zjawisku, umożliwia ograniczenie ryzyka i niepewności oraz pozwala na sprawniejsze działanie. Synonimami informacji są: powiadomienie, zakomunikowanie, wiadomość. Szczególnego rodzaju jest informacja pochodząca ze sprawozdań finansowych. Jej znaczenie jest duże, gdyż ma ona wpływ na postrzeganie przedsiębiorstwa generującego informację w gospodarce rynkowej. Informacja to, oprócz danych liczbowych, także dane opisowe i jakościowe na temat funkcjonowania danej jednostki gospodarczej. Powinny one charakteryzować się odpowiednimi cechami jakościowymi, tak aby osoby z nich korzystające były usatysfakcjonowane ich użytecznością i znalazły w sposób łatwy i szybki potrzebne informacje. Posłużą im one do podjęcia odpowiednich decyzji. Sprawozdania finansowe sporządzane przez przedsiębiorstwa są jednym z głównych źródeł tych informacji. Umożliwiają one ocenę tego, co się wydarzyło w przeszłości. Ponadto na ich podstawie można dokonać projekcji tego, co się może wydarzyć w przyszłości, mimo iż niewiele informacji przyszłościowych jest w nich zawartych”. Ze wstępu
ISBN: 978-83-7972-186-3, 9788379721863
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zastosowanie nowych technologii w publikowaniu sprawozdań finansowych dla inwestorów giełdowych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zastosowanie nowych technologii w publikowaniu sprawozdań finansowych dla inwestorów giełdowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl