Opinia na temat książki Zbieracz Burz

@Cocophilia @Cocophilia · 2010-05-17 14:55:25
Przyjemna lektura, którą wchłania się błyskawicznie. Porównując do Siewcy, wychodzi na plus pod względem rozciągłości (nie ma dłużyzn, miejsca na ziewanie), autorka oszczędza nam tego drażniącego naszpikowania zdrobniałymi formami imion. Na minus pod względem przedstawienia świata - jest on nam doskonale znany, zabrakło jakiegoś świeżego tchnienia. W Siewcy podążanie szlakami wraz z lekturą było podróżą w nieznane, w Zbieraczu przechodzimy tylko przez znajome, udeptane już drogi i postacie (chociaż pozytywnie odbieram zmieniony sposób zobrazowania poszczególnych bohaterów, uwypuklenie wad). Mam nadzieję, że dalsza część pod tym względem zmieni się na lepsze w następnej części - końcówka była obiecująca.
Ocena @Cocophilia:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Zbieracz Burz
Zbieracz Burz 8.7 /10 Boże miej litość! Miej nas w swojej opiece! Moc Burzyciela Światów, ocknęła się, zatliła, lecz nie w...
Komentarze

Pozostałe opinie

„Zbieracz Burz” to z pewnością najlepsza powieść z całego cyklu „Zastępy anielskie”. Jednak nie zmienia to faktu, że od całej serii oczekiwałem znacznie więcej. Zwłaszcza czytając ogrom pozytywnych ko...

@cordiale @cordiale

Długo czekałam na ten moment kiedy się w końcu do niej zabiorę, do niezbyt świetlanej teraźniejszości mojego ukochanego Królestwa. Otwieram książkę jakby była nie wiadomo jaką świętością i już od pier...

@Mjuz @Mjuz

Ciekawa, jednak wciąż czuję niedosyt po Siewcy...

@Paulka @Paulka

Ta część podobała mi się dużo bardziej niż "Siewca...". Muszę się również przyznać, że czytanie jej poszło mi także znacznie szybciej :) Książkę szczerze polecam każdemu.

@tala86 @tala86

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"