Zbiór przepisów z finansów publicznych 2011

Wojciech Białończyk
Książka Zbiór przepisów z finansów publicznych 2011
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Treść niniejszej publikacji obejmuje ustawę o finansach publicznych i jej najważniejsze akty wykonawcze.

Ponadto w książce zamieściliśmy komentarz do zmian w ustawie o finansach publicznych z 2009 r., które weszły w życie 1.1.2011 r. oraz przedstawiamy omówienie ? na zasadzie porównania ?starych? i nowych przepisów ? wszystkich publikowanych rozporządzeń wykonawczych. Od 1.1.2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o finansach publicznych, nowelizacja rozporządzenia w sprawie klasyfikacji budżetowej oraz 6 ważnych rozporządzeń wykonawczych do ustawy z 27.8.2009 r. o finansach publicznych. Wszystkich rozporządzeń wykonawczych do ustawy o finansach publicznych od 2009 r. jest 44, ale w niniejszej publikacji zdecydowaliśmy się omówić jedynie 19 najważniejszych. Prezentowane komentarze do tych rozporządzeń uwzględniają praktykę ich stosowania z ostatnich kilku miesięcy.

Zmiany wyjaśniane w tej publikacji dotyczą m.in.:
? możliwość tworzenia rachunku dochodów własnych przez państwowe jednostki budżetowe prowadzące działalność oświatową,
? możliwości lokowania wolnych środków przez jednostki sektora finansów publicznych,
? planowania wydatków budżetu państwa,
? bankowej obsługi jednostek sektora finansów publicznych,
? zarządzania długiem Skarbu Państwa.

Prezentowany zbiór przepisów z zakresu prawa finansów publicznych wraz z ich omówieniem jest adresowany przede wszystkim do pracowników służb finansowych jednostek sektora finansów publicznych. Niniejsze opracowanie powinno również stać się przedmiotem zainteresowania posłów, senatorów oraz członków organów stanowiących i zarządzających jednostek samorządu terytorialnego. Książka jest również adresowana do studentów studiów prawniczych, ekonomicznych i administracyjnych oraz do osób kształcących się, w jakichkolwiek formach, w zakresie finansów publicznych.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-255-2509-5, 9788325525095
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zbiór przepisów z finansów publicznych 2011 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zbiór przepisów z finansów publicznych 2011. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe