Opinia na temat książki Zdradziecka królowa

BI
@biblioteka.aleksandry · 2020-07-17 11:36:33
Kiedy Lara dowiaduję się, że Aren został wzięty przez króla Maridriny do niewoli, jest pewna, że jest on przynętą dla królowej Ithicany. I nie waha się ani chwili czy uwolnić swojego męża. Werbuje do tego zadania siostry, które tak samo jak ona chcą zemścić się na bezwzględnym ojcu.

Cieszę się, że mogliśmy w tym tomie poznać siostry Lary – broń, którą „wyprodukował” sobie król Maridriny. Ich spotkanie było ciekawym doświadczeniem i pozwoliło pchnąć akcję do przodu. Danielle L. Jensen pokazała nam też więcej świata, który w „Królestwie Mostu” był tylko opisywany. Chętnie wgłębiłabym się bardziej w kulturę Valcotty i poznała lepiej Amarid i jego mieszkańców.

Książkę czyta się bardzo szybko, akcja nie zwalnia ani na minutę. Z zapartym tchem przewracałam kolejne kartki martwiąc się, że naszym bohaterom coś się stanie. Czytelnik jest trzymany w napięciu do dosłownie ostatnich stron. Rozwiązania są w sumie tylko dwa, ale do końca nie byłam pewna jak skończą nasi bohaterowie.

Jestem też zadowolona z przedstawienia relacji pomiędzy Larą a Arenem. Mimo uczuć, które do siebie żywią, nie mogą po prostu rzucić się sobie w ramiona. Ich wewnętrzne konflikty są bardzo wyraźnie zaznaczone i jestem zadowolona, że czytelnik jest zaangażowany w ich rozważania.

Z czystym sumieniem mogę polecić obie książki, bo to była świetna zabawa! Zapewniam, że nie pożałujecie.
Ocena @biblioteka.aleksandry:
Książka Zdradziecka królowa
Zdradziecka królowa
Danielle L. Jensen
{}8.1/10
Cykl: Królestwo Mostu, tom 2
Kiedy mąż Lary został wzięty do niewoli, ona sama myślała tylko o jednym: „Zrobię wszystko, co konieczne, by cię uwolnić”. Lara – królowa na wygnaniu i zdrajczyni – patrzyła, jak jej ojciec podbija I...
Komentarze

Pozostałe opinie

Na początku roku rozpoczęłam nowy cykl Danielle L. Jensen, „Królestwo mostu”, zaś teraz jestem już po lekturze drugiego tomu, czyli „Zdradzieckiej królowej”. Pierwszy tom ogromnie mi się podobał, zaś...

To świetna kontynuacja "Królestwa mostu". Autorka i w tym tomie nie zawiodła czytelników i zafundowała im świetną zabawę. Ta część trzyma poziom z poprzedniej i trzyma w napięciu do samego końca.

Zdradziecka królowa to świetna kontynuacja fantastycznej książki "Królestwo mostu". Arsen został uwięziony przez ojca swojej żony. Mimo, że jest królem Ithikany to jednak nie z tego powodu zostaje p...

Świetna! Zostawiła we mnie tyle emocji, że musiałam 2 dni myśleć nad oceną. Ostatecznie po długiej analizie poszła w górę o 1 gwiazdkę!

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe