Ze skarbca Marii Zientary-Malewskiej

Małgorzata Grażyna Kurmin, Vanessa Kurmin, Maria Surynowicz
Książka Ze skarbca Marii Zientary-Malewskiej
Książka Ze skarbca Marii Zientary-Malewskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oddajemy do rąk czytelników dziesiąty tom z serii wydawniczej "Dziedzictwo Warmii". Idea Europejskich Dni Dziedzictwa narodziła się 3 października 1985 roku podczas II Konferencji Rady Europy, która odbyła się w Grenadzie w Hiszpanii. Polska włączyła się do tej akcji w 1993 roku. Od 2000 roku Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim organizuje Dni Dziedzictwa Warmii, które ukazują bogactwo historii, dorobek pokoleń ludzi, którzy tu mieszkali. W 2014 roku temat Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi "Dziedzictwo - źródło tożsamości". Temat naszej tegorocznej konferencji to "Ze skarbca Marii Zientary-Malewskiej". Mija właśnie 120. rocznica urodzin i 30. rocznica śmierci Marii Zientary-Malewskiej, która zapisała się na kartach historii jako aktywna działaczka na rzecz zachowania polskości na Warmii. W jej dziełach nierzadko znajdują się nawiązania do wierzeń i legend warmińskich, jak również opisy zwyczajów ludności regionu oraz jego pięknych krajobrazów.  
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-64736-25-4, 9788364736254
Wydawnictwo: Pracownia Wydawnicza ElSet
Seria: Dziedzictwo Warmii
Stron: 48
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ze skarbca Marii Zientary-Malewskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ze skarbca Marii Zientary-Malewskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}