Zielone drzwi

Zielone drzwi
4.32
Ocena 4.32 na 5 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
Każde zdarzenie, o którym piszę, miało miejsce. Każda osoba, o której piszę, ...
Każde zdarzenie, o którym piszę, miało miejsce. Każda osoba, o której piszę, istniała naprawdę. Każda moja miłość była prawdziwa. To jest moje życie. [fragment książki] Ile z osobowości Katarzyny Grocholi mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie autorki, jej własne przemyślenia i uk...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788308044582
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Recenzje

Zielone Drzwi
Piszę tą opinię już drugi raz, ponieważ będąc jeszcze odrobinę zaspana - napisałam, a następnie nie zapisałam recenzji nowej książki, co w konsekwencji zaowocowało złością i przymusem zrobienia tego ponownie. A więc: z uśmiechem na twarzy i piosenką "Wild World" w tle, przechodzę powoli do pierws...
Gram w zielone :)
Już w pierwszych słowach swojej recenzji muszę przyznać, że nie czytałam żadnej innej książki tej pisarki i oceniam ją z poziomu nowicjusza . Natknęłam się na nią na półce mojej rodzicielki, która bardzo lubi typowo kobiecą literaturę, a ja na głodzie literackim po prostu złamałam swoje opory prz...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Magdis
@Magdis 2012-06-11
Przeczytane (2012-06-11)
Czytając poniższe komentarze byłam pewna, że ta książka to jest coś bardzo ciekawego. Ojej... przebrnęłam z wielkim trudem, bo bardzo nie lubię odkładać nieskończonych książek. Bardzo ciężko było mi przez nią przebrnąć. Lekko się czyta, to fakt - ale to kompletnie nie moja bajka. Sposób pisania, klimat, humor kompletnie mnie nie zachwyciły. To było moje drugie spotkanie z autorką i na pewno ostatnie.
@marthel
@marthel 2010-11-23
Przeczytane (2010-11-23)
Moim zdaniem to jedna z najlepszych książek tej autorki. Czyta się jednym tchem, a bohaterka którą jest sama autorka, już po kilku stronach wydaje mi się moją dobrą kumpelą. Jej podejście do życia, do świata, do tego co ją spotyka, jej pogodne usposobienie sprawiają, że potrafi wyjść z każdej sytuacji. Pełna humoru i pogody ducha Katarzyna Grochola to historia którą na pewno warto było opisać.
@interplaygirl
@interplaygirl 2010-12-12
Przeczytane (2010-12-12)
Naprawdę mi się podobała. Momentami tak przejmująca i wciągająca... Uwielbiam. Zwłaszcza pierwsza połowa była niesamowita. Tyle wiadomości o Grocholi, tyle wiedzy o jej niejednej walce. Teraz zupełnie inaczej na nią patrzę. Godna polecenia.
@beatttka
@beatttka 2010-06-22
Przeczytane (2010-01-01)
Bardzo szybko się czyta, klimatem przypomina "Nigdy w życiu" i pozostałe powieści z cyklu- chociaż momentami jest nieco smutniej i poważniej-jak to w prawdziwym życiu. Ogólnie książka podnosząca na dachu i z pozytywnym przesłaniem. Polecam!
@Kinga9955
@Kinga9955 2010-08-26
Przeczytane (2010-07-18)
Cudna, cudowna, fascynująca, wzruszająca i momentami zabójczo zabawna. Kocham tę książkę. Pomimo tego, że jest pisana w dość prosty sposób ma cudowny klimat, nastrajający pozytywnie. Dodaje powera.
@Potania
@Potania 2010-07-14
Przeczytane (2010-07-14)
Ja również się zgadzam tylko jeszcze dodam ;) że książka jest skąpym fragmentem życia autorki oraz pokazuje nam co zapożyczyła z swojego życia Judycie głównej bohaterce serri"Żaby i Anioły"
@basiaa
@basiaa 2011-06-25
Przeczytane (2011-06-25)
Ciekawie , wciągająco napisana książka .Lekko się czyta , z wyjątkiem opisu pobytu pisarki w szpitalu jako pacjentki.Książka godna polecenia.W sam raz do czytania podczas wakacji.
@gudrun
@gudrun 2010-08-07
Przeczytane (2010-01-01)
To moje pierwsze 'spotkanie' z Grocholą. Bardzo udane :) Książka wciąga od pierwszych stron. Idealnie pasuje do niej zdanie, że 'najlepsze książki pisze życie'! POLECAM!
@madzys
@madzys 2010-09-05
Przeczytane (2010-09-05)
Ksiazka, ktora na pewno pozostanie na dlugo w mojej pamieci. Czytalam ja z zapartym tchem raz przez lzy, raz pekajac ze smiechu... Polecam!
@Bazia13
@Bazia13 2013-04-18
Przeczytane (2013-04-18)
Prawda, że momentami czyta się ciężko. Ale książka opisuje życie autorki, nic nie jest wymyślone. A życie nie zawsze jest "kolorowe".
Zielone drzwi

Każde zdarzenie, o którym piszę, miało miejsce. Każda osoba, o której piszę, istniała naprawdę. Każda moja miłość była prawdziwa.
To jest moje życie.
[fragment książki]
Ile z osobowości Katarzyny Grocholi mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie autorki, jej własne przemyślenia i ukochane miejsca przenikają na karty książek? Które zbiegi okoliczności w realnym życiu były tak nieprawdopodobne, że pisarka dotychczas o nich nie wspominała? Miłośnicy najpoczytniejszej polskiej autorki nareszcie mają okazję dowiedzieć się, jaka naprawdę jest Katarzyna Grochola.
Katarzyna Grochola uchyla Zielone Drzwi.

Razem z nią podróżujemy przez magiczną krainę dzieciństwa i przeżywamy najtrudniejsze chwile, wspominamy podróże, poznajemy najbliższe osoby i ukochane zwierzaki.
"Zielone drzwi" to zabawna i wzruszająca książka, pokazująca, że najciekawsze scenariusze pisze życie.

O autorze:

Katarzyna Grochola urodziła się w lipcu 1957 roku w Krotoszynie. Mówi o sobie, że jest córką polonistki i uczciwego, a więc biednego, prawnika. Pieniędzy brakowało na telewizor i wymarzone przez dzieci dżinsy, ale na książki - nigdy.
Jest szczęśliwą mamą i babcią, obecnie mieszka w Milanówku i zajmuje się, jak twierdzi, kopaniem stawku, w którym zamierza hodować żaby i ryby. Na razie towarzyszą jej golden retriever o imieniu Ałgan oraz dwa koty - Przytul i Zaraz. Koty oblizują się na myśl o zawartości jeziorka, Ałgan przynosi zakupy i ślini się na widok mandarynek.

Autorzy
Katarzyna Grochola
Katarzyna Grochola urodziła się 18 lipca 1957 roku w Krotoszynie. Jest polską pisarką i dziennikarką. Jest córką polonistki i prawnika. Sama ukończyła warszawskie VII Liceum Ogólnokształcące im. Ju...
Inne książki:
Książka Nigdy w życiu
Książka Serce na temblaku
Książka Podanie o miłość
Książka Podanie o miłość : opowiadania
Książka Upoważnienie do szczęścia
Współtworzący tą stronę
puchar @nenekul @nenekul pierwsza opinia