Zielonym do góry. Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu

Anna "Filozof" Piotrowska
Zielonym do góry. Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zielonym do góry przedstawia rozwiązania alternatywne do tradycyjnej uprawy roślin na parapecie – zależnie od upodobań, potrzeb i dostępnej przestrzeni można tworzyć wiszące ogrody, uprawiać rośliny w zamkniętych słojach, akwariach, anawet całkowicie zrezygnować z doniczki (albo zostawić doniczkę, azrezygnować z ziemi). Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy klimatów pustynnych, tropikalnych oraz brzegów jezior irzek czy głębin. Każdy ma szansę, choćby symbolicznie, przybliżyć do siebie ten element natury, który kojarzy mu się z tym, co miłe: dzieciństwem czy odpoczynkiem. Proponowane tu rozwiązania są proste iminimalistyczne, nie wymagają szczególnych umiejętności inakładów finansowych, aczęsto także dalszej opieki nad roślinami, dzięki czemu są odpowiednie dla osób na co dzień zajętych. Poza instrukcjami dotyczącymi tworzenia miniogrodów (połączonymi z fotorelacją i filmami instruktażowymi), w każdym z dziewięciu rozdziałów znajduje się krótki rys historyczny dotyczący proponowanego typu kompozycji, a także trochę ciekawostek o gatunkach, symbolice i znaczeniu roślin w kulturze, tradycjach, wierzeniach czy medycynie. Trzeba bowiem pamiętać, że rośliny były na Ziemi długo przed nami iwarunkując nasze życie, są wnim obecne na różnych poziomach. Co więcej, każdy rozdział zawiera kilka zdjęć inspiracji: kompozycje roślinne na różne okazje czy do wykonania z dziećmi. Łącznie wporadniku jest blisko 150 fotografii. Dla kogo jest zatem ta książka? Naprawdę dla każdego. Pożyteczna może być zwłaszcza dla mieszkańców miast. To miejsca, gdzie człowiek ujarzmił naturę, myśląc, że stworzy wten sposób środowisko optymalne ibezpieczne dla swojej egzystencji. Jak się jednak okazuje, nikt z nas nie potrafi prawidłowo funkcjonować woderwaniu od świata przyrodniczego. Potwierdzają to liczne badania oraz analizy trendów. Natura wraca do miast, zdobywa je ponownie, zasiedla mieszkania osiedli, kamienic, szklane biurowce. „Zielonym do góry” może być więc hasłem szeptanym do ucha współczesnemu człowiekowi, pogubionemu wmeandrach szkła ibetonu. Autorką poradnika jest filozof, przyrodnik ipraktyk, która na co dzień prowadzi pracownię i warsztaty z tworzenia kompozycji roślinnych – Anna Piotrowska. Większość zdjęć do poradnika została wykonana wstudiu Przemka Kutnyja, kilka wplenerze oraz wursynowskiej kawiarni Na Huśtawce (tam też zrealizowano filmy do wybranych typów kompozycji).
Data wydania: 2018-10-17
ISBN: 978-83-65782-42-7, 9788365782427
Wydawnictwo: Hortpress
Kategorie: Ogród, Poradniki
Stron: 176

Autor

Anna "Filozof" Piotrowska Anna "Filozof" Piotrowska Anna Piotrowska - filozof, przyrodnik i praktyk, która na co dzień prowadzi pracownię i warsztaty z tworzenia kompozycji roślinnych.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zielonym do góry. Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zielonym do góry. Nowoczesne pomysły na rośliny we wnętrzu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe