Opinia na temat książki Złodziejka książek

@malaM @malaM · 2013-03-09 12:48:37
Markus Zusak stworzył powieść, która rozdziera serce, unikając patosu. Proste słowa, starannie dobrane do sytuacji i miejsca. Historia, która sama w sobie jest tragiczna, nie potrzebuje niczego więcej. To właśnie ta prostota buduje klimat, który wkrada się w zakamarki duszy i serca i rozdziera je na kawałki. To przyjaźń dwójki dzieciaków, gra na akordeonie i książki czytane w schronie, kiedy bomby spadają na głowy.
Ocena @malaM:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Złodziejka książek
Złodziejka książek 9.4 /10
Markus Zusak
Złodziejka książek Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Mo...
Komentarze

Pozostałe opinie

Cudowna, wzruszająca historia dziewczynki, która dorasta w czasie II Wojny Światowej. matka Liesel nie są w stanie jej utrzymać dlatego trafia do rodziny zastępczej. Dziewczynka musi walczyć z wieloma...

SA
@SandraNightingale

Piękna książka. Przeczytana w liceum zmieniła moje podejście do wielu spraw. Uczy empatii i patrzenia ponad podziały, które, jak się okazuje, nie są takie oczywiste jakby się to wydawało.

AB
@Ayla_Black

Historia opowiedziana przez śmierć... Piękna i wzruszająca historia dziewczynki na tle strasznych wydarzeń historycznych.

ZA
@ZaczytAnna

Smutna historia ale warta przeczytania- narratorem w książce jest śmierć, a główną bohaterką mała dziewczynka...

AL
@alien125

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się