Opinia na temat książki Żmija

@Lukaszeq @Lukaszeq · 2010-06-22 19:31:54
Uwielbiam Sapkowskiego ze względu na jego wplatane historyjki rodem z Pulp Fiction (chociażby rozmowy żołnierzy o hokeistach ZSRR). Książka jest nudna i nie ma przekonującej historii. Te wtręty mitologiczne nijak nie mają się do ogólnego konceptu opowieści (człowiek jako nic nie znaczące mięso armatnie - tak przynajmniej ja to odebrałem). Reasumując - przeciętna. Raczej do niej nie wrócę.
Ocena @Lukaszeq:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Żmija
Żmija 5.6 /10 ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009! Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopul...
Komentarze

Pozostałe opinie

Chciałam zwrócić uwagę tylko na jeden aspekt. Przez całość lektury miałam wrażenie, że autor popisuje się swoją erudycją, bynajmniej nie w pozytywny sposób. Znane mi są poglądy Sapkowskiego, dotyczące...

@Sasi89 @Sasi89

Brzydka okładka, brzydki papier, słaba fabuła, wątki fantastyczne tak naprawdę zbędne. Dobry klimat wojny i Afganistanu, trochę słownictwa specjalistycznego, ale ogólnie więcej miała minusów niż plusó...

@Ag_VS @Ag_VS

Książka może i nie była zła, ale po Sapkowskim spodziewałam się zdecydowanie więcej. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy..

@Patishon @Patishon

Zdecydowanie rozczarowanie. Za krótka, za mało......... sapkowska? Brakowało czegoś.

@jodynaa @jodynaa

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"