Zwaśnieni monarchowie. Europejskie trony w przeddzień katastrofy 1914 roku

Theo Aronson
Zwaśnieni monarchowie. Europejskie trony w przeddzień katastrofy 1914 roku
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opowieść o triumfie i tragedii europejskich monarchii u progu Wielkiej Wojny. Lata poprzedzające wybuch I wojny światowej były ostatnim okresem rozkwitu instytucji monarchii. Chociaż władcy nie sprawowali już rządów z racji boskiego nadania, ich ranga i pozycja pozostawały niemal nienaruszone. Władcy europejscy, nieraz blisko ze sobą spokrewnieni, tworzyli królewski klan, stojący na straży europejskiego, a właściwie światowego status quo. Porządkiem tym zachwiała dopiero wojna, w którą po przeciwnych stronach zaangażowało się dwunastu władców, od cesarza Wilhelma po bułgarskiego cara Ferdynanda. Theo Aronson, wybitny pisarz i historyk, był nadwornym biografem brytyjskiej rodziny królewskiej, co dało mu dostęp nie tylko do oficjalnych dokumentów o ogromnym znaczeniu. Treść Zwaśnionych monarchów oparta jest w pewnej mierze na rozmowach, jakie autor przeprowadził z samą Elżbietą, królową matką.
Tytuł oryginalny: Crowns in Conflict: The Triumph and the Tragedy of European Monarchy, 1910-1918
Data wydania: 2014-05-22
ISBN: 978-83-08-05368-3, 9788308053683
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Historia
Stron: 380

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zwaśnieni monarchowie. Europejskie trony w przeddzień katastrofy 1914 roku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zwaśnieni monarchowie. Europejskie trony w przeddzień katastrofy 1914 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl